come clarity
1. kayıtları, vs.si tamamlanmış yeni in flames albümü. adı ilk önce crawl through knives olarak düşünülüyordu ancak sonradan bunu seçmişler.
içerik:

01. take this life
02. leeches
03. reflect the storm
04. dead end
05. scream
06. come clarity
07. vacuum
08. pacing death´s trail
09. crawl through knives
10. versus terminus
11. our infinite struggle
12. vanishing light
13. your bedtime story is scaring everyone
2. merakle beklediğimiz in flames albümü.gelen haberlere göre eski albümlerden özlediğimiz çifter gitar sololu,bir harmoni içindeki gitarlar geri dönecekmiş tabiki son 2 albümde kendini gösteren nakarat ağırlıklı şarkılarla birleşmiş olarak.bakalım nasıl bir kombinasyon yapacak son 2 albümde dinleyicisini şaşırtan eski melodic death şimdinin hardcore grubu,bekliyoruz
3. beklentilerin çok ötesinde colony+clayman+reroute to remain+soilwork karışımı, muhteşem in flames albümü. daniel bateride döktürmüş, anders kendini çok geliştirmiş, jesper çift ses ve solo yazımına geri dönmüş, görkemli nakaratlara devam edilmiş ama bu sefer nakaratlar gitarlarla da desteklenmiş..bir ballad dışında (come clarity) azgın bir albüm! dead end adı parçada female vokal bile kullanılmış!

parça tavsiye gerçekten edemiyorum çünkü boş parça yok.. şimdiden 2006'ın en iyi albmlerinden biri ilan edebiliriz.
4. adı gibi pür-i pak, duru bir albüm olmuş. iki albümlük tökezlemenin ardından silkelenip ayağa kalkmış amcamlar. yaşlanmak yarıyor heriflere, hastasıyız ailecek.
5. tekrar in flames we trustdedirten kulakların pasını silen arayış döneminden çıkmış ve tekrar melodik gitarların kontrolü eline aldığı ve son dönemde ortaya çıkan nakaratlarla birleşerek istediği değişimi yapmış ve çokda lezzetli olmuş yeni bir in flames şaheseri*.
6. in flames'in fazlaca soilwork olduğu albümdür.
7. bir çok insanın daha önceki albümlere oranla beğenmediği ancak bir o kadar çok insanın da düşünülenlerin aksine albümün fevkalade ve tatmin edici olduğunu diüşündüğü in flames albümüdür.
içinde yer alan take this life, come clarity, pacing death's trail, crawl trough knives, your bedtime story is scaring everyone gibi şarkılar özellikle dinlenmeye değerdir.
8. albüme hala tam olarak hakim olamasamda zaman geçtikçe süper şarkılara sahip bir albüm olduğu anlaşılıyor, lakin önceden "elemanlar clayman'deki hale dönmüş" diye gaza geldiğim için büyük bir hayalkırıklığı yaşadım ilk başta. sonradan farkettimki albüm aslında reroute to remain ile soundtrack to your escape'in iyi yönlerinin karışımı gibi bir şey, ama daha çok reroute to remain'e yakın bir şey olmuş. anders'in vokali albümde en değişik şey bence, clean vokali o kadar efekte rağmen hiç bu kadar güzel olmamıştı. sonuçta tam manasıyla melodik bir albüm olmuş, şahane nakaratlar var, güzel bir albüm olduğu şüphe götürmez.
9. albume adini veren mukemmel sarkinin sozleri de soyle olmakta:

rushing through thirty
getting older every day... by two
drawing pictures of innocent times
can you add color... inside these lines

i want you to lead me
take me somewhere
don't want to live
in a dream... one more day x2

sure, if we change my perspective
im certain i will change today
im certain it will change our ways
when things fall into place

i want you to lead me
take me somewhere
don't want to live
in a dream... one more day x2

[solo]

i want you to lead me
take me somewhere
don't want to live
in a dream... one more day

take me somewhere
don't want to live
in a dream... one more day x2
10. albümün en iyi şarkılarından biri. bir kerelik dinlemeyle yorum yapılacak bir şarkı da değil. dinledikçe çıkıyor tadı.
11. dvdli özel versiyonu da bulunabilecek harikulade albüm. 40 dakikalık dvd'de, your bedtime story is scaring everyone dışında tüm şarkıların stüdyoda canlı performansları bulunmakta. artık anders friden'in üstünde "i'm surrounded by fucking idiots" yazan t-shirtünden midir bilnmez, ama 40 dakika boyunca 'strangers in the night' tadında takılıyor elemanlar, sanki birbirleriyle tanışmayan 5 insanı toplamışlar gibi.
albümün tasarımı da başarılı; klasik kitapçık yerine bir tarafında albüm kapağının posteri, diğer tarafında da el yazısı şarkı sözleri ve kapaktakine benzer çizimler olan katlanmış bir kağıt yapmışlar.
* şarkılara gelirsek, eli yüzü düzgün şarkılar yapmışlar. müziği bir kenara bıraksak bile* sözler insanın ağzını açık bırakabiliyor, içinde elektro gitar olan her türlü müziğe antipatiyle bakan kişilere* bile "nasılmış bi dinletsene bakiim" dedirtebiliyor***. albümle aynı ismi taşıyan güzide şarkı da evil in a closet'tan izler taşımakta gibi*.
satırlarıma burada son verirkene -bi dakika doktor bey geliyorum- albüme katkıda bulunan herkesin ellerinden öpüyorum. ha bir de yeni bir kedi aldım, o da çok şeker... *
12. linkin flames tayfasına kapak olmuş,ilk dinlediğinizde biraz clayman tadı da alabileceğiniz başarılı albüm.
Alakalı olabilir!
- comert
- come clean
- come closer
- come what may
- comet

nedir.Net