cradle of filth »
1. en kaliteli black metal guruplarından,ingilizde galiba bunlar. yüzlerini falan boyadıkları için bazıları kiss özentisi der. adamlar satanist, kliplerinde falan feci vahşet var. bi konser görüntülerini izlemiştim bi kafesin içinde zincirlere bağlanmış bi karı falan vardı. ayrica dani filth o sesleri nası çıkarır anlamam, belki makina falan kullanıyodur. en güzel albuümleri midian bi de dusk and her embrace.
2. muzık de korkunc olur mu hic demeyin, bir gece evde arkadasla yalnizken (bkz: the answer)isiklari kapatip, sesi sonuna kadar actik; hic caktirmadim ama hayatimda en cok korktugum anlardan biriydi.
3. vokalleri erkek olan(bkz: dani filth)başlarda oldukça kaliteli müzik yapıp şu sıralar olayı poserlığa dönüştürmüş olan grup.
4. fazla reklama duskunler eskiden londrada surekli vampir sovu filan yaparlarmish.unlu olunca bırakmıshlar..
5. bayanlarin nasil dinledigine anlam veremedigim bazi kliplerinin porn içerikli olan büyük pazara sahip siradan müsik yapan tipler
6. vokalisti * gırtlak kanseri olan grup
7. ilk dinledigim.. (midian'ı dinlemiştim galiba) black metal grubu.. artık ne kadar black se..

ama genede severim.. her sene manowar gibi "bu sene istanbula cradle geliyo abi" geyigi yapılan 2. milli sallama grubumuz
8. uçuk bi black metal toplulugu. solisti dani filth kitap manyagıdır, sarkı sözlerini elinde sözlük önünde lirikler varken bile anlamak kasar..
9. bu grubun bir de sapik otesi bir filmi var adida "cradle of fear".... tabiyki filmde dani filth basrolde... dusuk butce ile yapilabilinecek en vahsi filmlerden biri bence. tabi cradle of filth'in bir filmi olacak ve icinde ingiliz harika hatunlar ve ciplaklik olmayacak bu pek mumkun degil..
10. bu adamlarin sarki sozlerini word'e atin ve zavalli word'un kelimelerin yarisinin ingilizce oldugunu anlayamamasini hayretle ve dehsetle seyredin...
11. ilk albümleri iyi eh idare edilir denilsede günümüzde nerdeyse 10 yaşındaki çocukların dinlediği piyasanın kralı olan dani filth adında scream vokalin bokunu çıkaran bi vokaliste sahip ingiliz black metal grubu.çektiği kliplerle biz satanistin kralıyız imajı yaratmaya çalışan çocukların bile izlerken gülüp geçtiği grup.
12. kanımca çirkin müzik yapan grup...*
13. her ghost in the fog ,queen of winter gibi müthiş şarkılara sahip olan grup
14. cok baba sarkialri olan cok saglar bir black metal grubu .. ozellikle lyricleri hikaye gibi okunabilir... cok da poser degiller ama tabii yuz boyama olaylarini asiniz beyler ve hanim diyecegim grup...*
15. solisti olan dani filth'in sesinin bazı zamanlarda eric cartman'ın bağırmasına benzediği hissine kapıldığım black metal grubu... türlerinde en başarılıdırlar..
16. klipleri en az manowar klipleri kadar komiktir.
17. vokalin son zamanlarda sesini yitirdiği vampiric metel grubudur. ayrıca fear.com filmine benzer bi flim çevirmişlerdir.
18. insanların black metal grubu dediği, kendilerinigothic metal grubu olarak lanse eden ingiliz grup. black metal piyasasının metallica'sı demek yanlış olmaz sanırım.
19. yeni albümleri bu ay içinde çıkacak olan grup. ismi nymphetamine imiş. bu albümden gilded cunt adlı parçayı official sitelerinden indirebilirsiniz. aha da adres:

http://www.cradleoffilth.com/docs/media/cof-gildedcunt.mp3
20. (bkz: beauty slept in sodom)
21. ismini pisliğin yuvası ya da pisliğin beşiği şeklinde türkçeye çevirebileceğimiz bir ingiliz black metal grubu.

bir kısmı konser kayıtları olmak üzere bugüne kadar çıkardıkları albümler şunlardır:

total fucking darkness (1993) *
the principle of evil made flesh (1994)
live in berlin 95 (1995)
dusk and her embrace (1996)
v empire or dark faerytales in phallustein (1996)
i raped the virgin mary and hung the bastard christ (1997) *
sodomizing the virgin vamps (1997)
cruelty and the beast (1998)
from the cradle to enslave (1999)
live in dynamo 99 (1999)
the princess of darkness (1999)
midian (2000)
bitter suites to succubi (2001)
lovecraft and witch hearts (2002)
live bait for the dead (2002)
damnation and a day (2003)
nymphetamine (2004)
22. kısa süre önce gitaristinin yaptığı açıklamalarından dolayı takdir edilmesi gereken gruptur... yaklaşık şöyle birşey söylemiştir: "biz artık eskisi gibi değiliz... yaptığımız müzik black metal değildir özellikle son albümde heavy metal ya da extreme heavy metal tarzına daha çok kaymıştır yaptığımız müzik... kaliteli black metal dinlemek isteyenlere dimmu borgir ya da emperor önerebilirim..." bu demeçten sonra her ne kadar piyasa müziği yapmaya kayıyor olsalar da her ne kadar mtvye çıkıp ilginç röportajlar vermiş olsalar da dürüst olduklarını göstermişlerdir... ve en önemlisi black metalin sadece vokalle ilgili bir durum olmadığını anlatmışlardır... birçok kişi onları eski halleriyle from the cradle to enslave ya da bathory aria şarkılarıyla hatırlamak istemektedir onlar da bu kitleye saygı duymuştur... ama bu haala onların yeni hedef kitlesinin metal dinlemeye yeni başlamış ve maalesef birçoğu özenti olan kitleye hitap etmesi durumunu değiştirmemiştir.. dürüst olmaları yine de tebrik edilmelidir....
23. eski klipleri cok deli olan grup
24. satanist ayinlerinin baş gurubur. hatta bunların bir şarkısına "satanist mantra" derler. tam adını hatırlamıyorum ama "arch angel" diyor onlar. yaşadıkları malıkane de "house on the haunted hill" filmindeki eve çok benzer.
"arch angel dark angel lend me thy light
through deaths veil till we have heaven in sight " şeklinde sözleri vardır. ama dinlenesi bir gruptur.
25. gerçekte "satanist" olmayan ve satanizmi sadece gösteri amaçlı ütopik olarak kullanan ingiliz grubu. gerçekten satanist bir grup "budur" denecek kadar satanist olamaz. marilyn manson da satanist değildir. satanizm gizlilik ve kandan ibaret de değildir. bunlar çok bilinse de başlıca yanlışlardandır.
»
Alakalı olabilir!
- cradle of love
- cradle of fear
- cradle of filth e uyuz olanlar
- cradel of forest
- cradle

nedir.Net