damien rice
1. (bkz: the blower s daughter)
(bkz: volcano)
(bkz: older chests)
2. (bkz: cannonball)
3. cannonball adlı şahanemsi şarkısıyla tanıma forsatı bulduğum irlandalı bestekar müzisyen..
4. closer filminin başında çalan şarkıyla büyülenmişken, bu nası şarkıdır, bu nası içe dokunan sestir derken keşfettiğim şarkıcı.

the blower s daughter, cold water ve amie özellikle tavsiye edilir.
5. (bkz: lisa hannigan)
6. radiohead'in creep adlı şaheserini coverlamıştır. İlk defa bir creep coverının orjinaline bu kadar yaklaşabildiğini gördüm. bir ses thom yorke'un büyüleyici sesine ancak bu kadar yaklaşabilir. tebrik ediyorum kendisini.
7. http://www.damienrice.com
8. bu eleman, bridget jones un günlügü ile ününe ün katmis olan güzel renee zelwegeri kandirmistir, sevgilisi olmustur, mutluluklar dileriz...
9. the blower's daugher adlı parçası ile bayağı fazla bir popüler olan kişi..
asıl korktuğum kendisinin, diğer şarkılarının çok daha fazla güzel olması idi.. öle de oldu
(bkz: korktuğum başıma geldi)*
10. the blower's daughter adlı sarkısını yakında muhakkak bir reklamda göreceğimiz irlandalı şarkıcı*
*
11. tori amos'un son albümünde the power of orange knickers şarkısını beraber söylemişlerdir.
12. 2000 yilinda ingiltere'de unlu olan, fakat ununu koruyamayan insan. closer filmiyle tekrar unlenmistir ayri. bu iki olayin arasinda ise irlanda'dan kalkip italya ve avrupanin cesitli yerlerini gezip, sokaklarda gitar calip sarki soylemis insandir. ayrica diger sarkilari su anda unlu olan blower's daughterdan bin kat daha guzeldir. radiohead'in creepine yaptigi cover tadindan yenmez, hatta orjinalinden daha guzel olma olasiligi da vardir.
13. şu sıralar volcano alı klibi dream tvde dönmekte olan şarkıcı,şarkı yazarı.kendisini volcanoyla tanımış olup gördüm ki women like a men gibi pek güzel çalışmaları varmış.lisa hanniganla düetleri dillere destanmış,lisa hanımımızın da sesi bir su kadar safmış..
14. müziğini açıklamakta kelimelerin yetersiz kaldığı, şarlı sözlerinin edebiyat derslerinde incelenmesi lazım gelen güzel insan...
15. hem çok güzel bir suratı, hem de çok güzel sesi olan bir adam bu. bir eddie vedder, bir de onu kıskanıyorum.
16. mp3 çalan şu küçük aletler var ya, onlardan bende de bir tane var, orada da "genre" diye bir tasnif yöntemi var, işte orada "folk-rock" kısmında ciwan haco'yla beraber duruyorlar. yağmur yağsa da olur, yağmasa da olur; takıyorum kulaklığı, ilkin ciwan alıyor, "gulek" diyor, hemen sonra damien rice "cheers darlin' " diyor. ben o sıra ellerinde çantalarıyla, büyük reklam panolarının önünde servis bekleyen memurları görüyorum, omzumda uzun bir parka oluyor, sakallarım uzamış oluyor, kulağımda damien rice çalıyor, alet ona folk rock diyor. bütün bunlar ankara'da bir başka güzel oluyor.
17. (bkz: volcano)
(bkz: fuck you)
(bkz: love hurts)
Alakalı olabilir!
- damien
- damien marley
- damir mrsic
- damien omen
- damitici

nedir.Net