dancer in the dark »
1. björk`ün başrolde oynadığı, lars von trier filmi, ayrica avrupa sinema akademisi büyük ödülü ve cannes film festivali’nde altın palmiye kazanmistir.
2. son sahnesi kimilerinde idam fobisi yaratmistir.
3. resmen eski usûl türk filmidir (ana karakterin adı da zaten selma). içinde akla zarar her türlü acı ve kötü tesadüf bulunmakta, bütün salonu hüngür hüngür ağlatmaktadır. lars von trier zaten pek mutlu filmlerin adamı olarak bilinmez, ama bu filmde acının dozunu biraz kaçırmıştı kanımca. ve fakat müzikal çıkışları (yaşa björk abla!) gerçekten sanat. *. film müzikleri selma songs* olarak çıkmış idi.

şarkılardan biri için: (bkz: i ve seen it all)
4. süper bir film.bjork un akıllara zarar oyunu ve daner in the dark şarkısıyla aklımda yer etmiş 5 filmden biri.çok ağlamıştım.
5. bjork ün thom yorke la söylediği i ve seen it all şarkısını soundtracklerinde barındıran film.
6. hüzün veren güzel bir filmdir müziklerini çok beğenmekteyim
özellikle (bkz: i ve seen it all) adlı parça girdiği anda ağlamamak için kendimi zor tutmuşumdur.
bu parçanın thom yorke ile düet olan bir versiyonu vardır ki...
7. daha önce de söylendiği üzere i ve seen it all derim başka da bir şey demem *
8. aslında sırf björk hayranı olduğum için izlediğim ancak içinde björk'ten fazlasını bulduğum,etkileyici kelimesinin bile yetersiz kaldığı film.*
(bkz: selma jezkova)
9. bjorkün bir röportajında oynadığına pişman olduğunu ima ettiği* film.
10. björk'ün filmin sonunda insanı bir kaç dakika yerinde tutuk bırakacak ve işte hepsi bu dedittirecek sihirli mısraları okuduğu film

this isn't last song,there is the no violin
chorus is so quiet and no man takes a spin
this is the next a last song
and that is it
11. türkçesi "karanlıkta dans" olan izlenmesi gereken film
12. jeff: görebiliyor musun?
selma: görülecek ne var ki?
(bkz: i ve seen it all)*
13. görmek için gözler gerekmez..
14. (bkz: fear of the dark) *
15. cok garip bir film.kafaniz guzelken izleme gafletinde bulununca acaip yerlere sizi goturen icinizi bi acaip bulandiran film.
16. ic acisiyla yeter artik bitsin bu iskence diye yalvarmak, filmin icine dalip her seyi degistirmeyi istemek, filmi izledikten sonra (bkz: i've seen it all)u dinlerken artik bambaska seyler dusunebilmek..
(bkz: aglayamamak)
17. kesinlikle orjinalinin izlenmesi gereken başarılı/etkileyici film. zira türkçe dublajda björk'ü seslendiren oya küçümen'in sesi kabak gibi sırıtıyor*, insanı rahatsız ediyor.
18. ağlıyosun,gözlerinin önüne bir perde örtülüyor.. sanki film gerçek oluyor..sonra ..
19. hayatımda izledigim en iyi drama-muzikal filmi,björk'ün kendini aştıgı, insanların gozune soka soka, hayat acımasızdır mesajı veren film. ordaki polis olan adamı her izleyisimde dovesim geldigi icin ve aglamaktan tukendigim icin nadir izlesem de, her izleyisimde bana aynı duyguyu veren, altın ayı almıs''izlemesi gereken 10 film'' listesinde bulunan film.
20. hoş bir for my pain şarkısı
21. izleyemesem de bana play dead adli björk parcasini animsattigindan müthis bir önyargiyla sartsiz sevdigim hos müzikal dram
22. ben mazoşist miyim dedirten film. kendinizi tanrıya sövüp sayarken neden bu adaletsizlik kızcağız en ufak kötü bir şey yaptı mı ki derken bulabileceğiniz ve sanırım artık göz yaşım kalmadı bi ömür boyu ağlamasam da olur dedirten film...*
23. gelmiş geçmiş en güzel filmdir..bu filmden daha iyi bir drama da düşenemiyorum...ne diyim...şu ana kadar 2 kez izleyebildim..izlemek korkutuyo beni..film boyunca gözleriniz dolu dolu von sahneden sonra ise boşalıyorsunuz..hem de 5 dakika...hayatta bu fırsat bir daha ele geçmez...her izleyenin kalbinde br yara bırakan bir film..
24. izlediğim en etkileyici filmdir. selma karakterini bjork'tan daha iyi hiçkimsenin oynayamayacağı, böyle bir şeyin düşünülemeyeceği kesin ötesidir. insanın duygularıyla oynar, parçalar, içine eder..sinemadır..
25. beni içim dışıma çıkana kadar ağlatan, insanlığa ve paraya lanet ettiren, björk e taptıran, şarkılarıyla büyüleyen *, kör bir kadının körleşen çocuğu için çektiği sıkıntıları ve fedakarlıklarını anlatan inanılmaz film.
(bkz: i ve seen it all)
»
Alakalı olabilir!
- dance in the dark
- dance with me
- dance of the water
- dance on the graves
- dancing with kadafi

nedir.Net