darth vader »
1. darth vader star wars evreninin 1 numaralı elamanıdır. gelmiş geçmiş en iyi jedi olan anakin skywalker güce dengeyi sağlayacağına inanılırken sith lordu darth sidius tarafından karanlık tarafa geçirilir ve darth vader ortaya çıkar. aslında bütün bu süreç anlatılması çok uzun bu sayfaya sığmaz. "join me. it is your destiny"
2. obiwan'la yaptığı dövüşte lavların arasına düştüğü için ağır yaralanmıştır. ve yarı makine bir vucutla dolaşır.
3. lure of the dark side'a boyun eğen bir jedi daha.
4. bu amcam genelde astımlı gibi "kıhhh kıhhhh" diye nefes alıp verir.
5. bu amcam o taktgı maske olmadan nefes alamaz, jedi'ların gücünü küçümsememeyi ögreten yarı robot jedi bozması... annesi öldügünde onun ölümüne sebebiyet verenleri dogramıştı, o sahne beni derinden etkilemiştir... ben de orda olup bi kaç kişi dogremak istemiştim.. ayrıca (bkz: darth maul)
6. anakin skywalker, kontrol edemedigi hirsi sebebiyle master'i obi wanla girdigi düello sonucu, agir yaralanmis, kizgin lavlar içine düsmüstür.olayı haber alan emperor, 3 tane medic dorid göndererek lavların içinden bedeni çıkarttırır ve sith merkezine getirtir.bu droidler sıkı bir modifiye ile anakini tarihe gömerler ve anakin yeni hayatına lord darth vader ismi ile gözlerini açar.
bu sahne episode 3'ün merakla beklenen ve hatta sinema tarihinin en merakla beklenen sahnelerindedir.çaylak, isyancıların cesetleri arasında ustasına meydan okur ve bedelini öder.
ayrica çocukken satin aldigim ikinci star wars figurudur.
7. sith lordu, güzel insan, nefesi duyulası, görülen yerde verilesi, kazalar ziciri sonucu vücudunda az saglam yeri olan ilah.
8. deri kostümüyle fetiş porno ortamlarının aranan adamı.
9. küçükken tatlı sevimli bi çocuk olan anakin skywalkerımız gücün karanlık tarafını secmesi sonucu (baside indirgenmiş) darth vader'a dönüşmüştür.bence o tapılası yuzunu giydiği mekanikimsdi kıyafetle kapatmasaydı kız seyirciler artardı.*
10. (bkz: my name is darth vader)
11. abimizdir,
12. (bkz: eddie vedder)
13. (bkz: darth faul) *
14. güce ruhu satmış zayıf kişilik, gerçi son filmdeki hareketiyle gönlümüzü kazanmadı da değil. ama ben kimsenin beğenmediği luke skywalkerdarth vader'dan daha güçlü bulurum, ki zaten babasını hacamat etmiştir. enteresan bir şekilde fanların idolu olmuştur, bu da benim "güce tapmak" konusunu oldukça iyi anlamamı sağlamıştır.
15. aslında anakin skywalker olan kötü adam


*
16. star wars dizisinin kara kaplı kara kaçanı
17. dikkat edilirse filmlerde yaptığı tek kayda değer hareket grasp olan karakter. aslında çok daha güçlüdür tabi ki ancak george lucas bize bu karakterin gücünü, kendisini ortalıkta hoplatıp zıplatmadan ağır abi karizmasıyla vermeyi çok güzel başarmıştır. tabi bunda darth vaderı oynayan david prowse kişisinin teknik olarak tam bir kalas olması da etkili olmuş olabilir.
18. mezarı eldor ormanlarındadır. bir de bir arkadaşım bu adamın maskesinin ağız kısmının alfa romeo' nun ön paneline benzediğini söylerdi. sebebi de anakin skywalker' ın çocukluğunda tatooine' de (pod) kaportacı çıraklığı yapmasıymış.
19. asıl sevgilisinin bir kara çarşaflı olması gereken insan. o kıyafetlerle iyi uyuşurlar.
20. türkçe seslendirmede tamer karadağlı tarafından seslendirilecek olan karakter. halkın, fragmanda duyulan karizmatik "rise" sesinden gelecek "babababa havuca" gibi bir cevap duykmaktan korktuğu duyulan alınan haberler arasında.
21. sinema tarihinde tahminimce 6 farklı aktör tarafından oynanmış tek karakter. oynayan aktörler şöyledir:
jake lloyd - episode i *
hayden christensen - episode ii & episode iii *
david prowse - episode iv & episode v & episode vi'nın ilk yarısı *
bob anderson - episode vi'nın ikinci yarısı *
james earl jones - episode iv & episode v & episode vi *
sebastian shaw - episode vi *
22. star wars filminde galaksi imparatorunun en yakın adamı
ilk zamanlarda anakin skywalker olan ismi daha sonra kötü tarafa gecmesiyle darth vader olmuştur
serinin 4,5,6 bölümlerinde ise oğlu olan luke skywalkere karsı savaşmıstır.
23. kanında bulunan bol miktardaki medicholorian yüzünden master yoda dan daha güçlü olan dark side of the force..
24. (bkz: bir ben vardır bende benden iceri)
25. bir zamanlar pepsi reklamlarına cıkarak televole insanı olmustur.yaslandı tabi paraya ihtiyacı var.
»
Alakalı olabilir!
- darthvader
- darthvadercries
- darth bane
- darth revan
- darth bandon

nedir.Net