discovery channel
1. (bkz: national geographic)ten dahja iyi belgesel ve programlar yayınladıgı kanısında oldugum kanaldır.burada ozellikle uzay programları ve hayvan belgeselleri inanılmaz guzellikte olur.
2. son zamanlarda tarihi belgesellere agirlik vermis olan bir kanal.
3. sevdigim bir belgeseli izlerken hic bitmesin dedigim tv kanalı.
4. bad touch isimli sarkida da adi gecen belgesel kanali.
5. belgeselleri ilgiyle takip edilen, ancak 1 saatte yaklaşık 5 kere yayınladığı "farklı kültürler" dalgası artık baymaya başlayan kanal.sayelerinde yakında ben de dünyada maya dilini konuşabilen nadir insanlar arasına karışıcam..tabii bir de uçuşun 100. yılı kutlamaları var ki, bu kültürel dalgaların hemen ardından onlar yayınlanır..artık en sonunda bana "hay uçamayaydınız emi!" dedirtmiş, isyanlara gark ettirmiştir..
6. genelde babaların hiç sıkılmadan aslanların yaşayış stilini izledikleri kanal. eskiden reklam aralarında ham tititi ham tititi ham tititi ham diye bir şarkı çalıyordu.
7. salı akşamları yayınlanan sıradışı mühendislik adlı süper programa sahip kanal
8. belgesellere özgü, çoğunlukla monoton seslendirmesiyle gecenin geç saatlerinde uykuya dalma öncesi ninni işlevi görebilecek kanal.
(bkz: burda yapilmisi var)
9. hayata ve tabiata dair çok şey öğrenebileceğimiz,olmazsa olmaz bir belgesel kanalı.
10. her konuda belgesel yayınlayan kanal özellikle program aralarında yayınladığı aleti(buluşu) tahmin et köşeleri bir harika.
11. kardeş kanalı animal planet ile birlikte artık türksat'tan bedava izlenebilen kanal.
12. algıda seçicilik midir yoksa benim tv izleme saatlerimden* midir nedir bilemeyeceğim bol bol cinayet belgeseli izleyebileceğiniz bir kanal. seri katiller, kan şöyle sıçramış da böyle sıçramış, kafasına sivri bir cisimle vurulmuş da vs... brr.*
13. "discoveryim benim, biricik channelim" şeklinde özetlenebilecek tv kanalıdır ki, "50 ways to leave your lover" şarkısına alternatif seçenekler bile sunar.
14. teknoloji harikasi binalarin, cok komplike projelerin yapim asamalarini, olusan sorunlarin cozumleri icin neler dusunuldugunu belgesel kivaminda gozler onune seren harika programlar iceren kanal.
sadece ogretiyor olmasinin yani sira, asimilasyon icin etkilerine kulak asmamak lazim.
Alakalı olabilir!
- discovery of heaven
- discovery
- discovery 3
- discoveries
- discover

nedir.Net