diyarbakirspor
1. 14 haftadır yenilmeyen başta ben olmak üzere herkese şaşırtan doğu takımı
2. gaffar okkan'ın öldürülmesi sayesinde şaibeyle 1.lige çıkan,fenerbahçe'nin hocalarını göndermeyi adet haline getirmiş güneydoğu takımı.ayrıyetten bugün itibarı ile beşiktaş a koymasını istediğim ve bir günlüğüne de olsa desteklediğim takım.
3. bu akşam beşiktaş ı dağıtacak olan takım. (bkz: onyargilarla yazilan entry)
4. beşiktaşı 'an' itibariyle dağıtmış olan takım
5. renkleri kırmızı-yeşildir.
6. bu hafta caykur rizeile 1-1 beraber kalmasiyla düsme potasina giren, haftaya samsunssporu mutlak yenmesi gereken hatta yenerse bile düsebilecek takim.
oguz cetinin batirdigi kacinci takimdir bilmiyorum

(bkz: fenerbahce)
(bkz: geclerbirligi)
(bkz: diyarbakir)

sanirim 3.
7. bu yılı beşiktaş' tan kiraladığı futbolcularla geçiren güneydoğu' nun en büyük şehirlerinden birinin takımıdır.
8. istiklal marşı okunduktan hemen sonra, sözsüz ama melodisiyle başka bir marşın tribünlerinden hep bir ağızdan söylendiği takım. bir de tribünlerde çok meşhur bir sakızcı vardır ki, bu ayın esmerinde de konu edilmiştir. (bkz: abe sakız alisen)
9. eşkiya taraftarı nedeniyle "düşsek de kurtulsak" dedirten takım
10. süperligde kalmayi hakeden takim, ayrica süperligde sevilmeyen takimlar arasinda basi cekmektedir nedeni cok basittir * sanki devlet tarafindan destekleniyomus izlenimi verilmeye calisilir sürekli, bunu yapanlara diyarbakirspor agziyla kus tutsa yaranamaz..son zamanlarda görülen seyirci olaylarini tasvip etmek mümkün degil ama hangi takim taraftari cok farkli?
tamam bu olaylari elestirirsen anlariz ama gelip de bir takimi, bir bölgeyi elestirirsen olmaz!!!
11. ikinci yarıdaki futboluyla ümit vermeyen fakat, sakaryaspor' un puan kaybıyla ilk yarıdaki futbolunun hakkını alıp ligde kalan süper lig takımı.
12. ilk başlarda sempatiyle yaklaştık bu takıma. rahmetli gaffar okan'ın göz nuruydu, ondan kalan bir yadigardı. kürt takımı olması, sorunlu bir bölgenin ülkeye entegre edilmesini sağlaması hasebiyle "birazcık" kayrılmasından pek de rahatsız değildik. ne ki, hangi amaçla olursa olsun, başka takımların hakkının yenilmesini görmezden gelmek, düpedüz dalaletmiş. ve profesyonel futbolun bunca kirliliği arasında, diyarbakırspor'un bu denli kayrılması, şehri ülkeye entegre etmekten çok, kulübü bozuk düzene, pisliğe entegre etti. bu sezon ve 2 sezon önce yapılanlar, bizimki gibi naif "görmezden gelme"lerin yol açtığı mide bulantısı dalavereler sadece.
13. 1968 yılında kurulan, renklerini yörenin ünlü karpuzlarından alan, futbolu ve taraftarıyla kitleleri kendine hayran bırakmış, tartışmasız ülkenin önde gelen birkaç futbol klübünden biri.
14. eğer kazım kanatın bugün köşesinde yazdığı doğruysa bundan 4-5 sene önce ronaldinhoyu genç ve tecrübesiz diye transfer etmeyen futbol klübü.
15. hiçbir şekilde süper lig'de yer almayı hak etmeyen takım.. büyük bir heyecanla ligden düşmelerini beklemekteyim..

edit: hiçbir zaman "diyarbakırlıların hepsi kürttür!", "haritadan silelim köpekleri!!" gibi bir tavır içinde olmadığımı belirtmek isterim.. tepkim; takım kaybedince maçın ortasında sahaya giren taraftar müsvettelerine, sahaya girip futbolcu tekmeleyen ve hakemleri tehdit eden yöneticilere sahip olan futbolun içine sıçan şikeci diyarbakırspor kulübünedir.. ancak doğruyu söylemek gerekirse, bu takımın bu kadar pisliği bir arada barındırması tesadüf olmasa gerek diye de düşünmüyor değilim..
16. an itibariyle ligden düşen ilk takım olmuştur.
17. baykalın yaptığı saçmalığa kendilerinden beklenmeyen ama doğru olanı yaparak takımı siyasete alet etmeyin açıklamasıyla karşılık verip takdir edilesi bir davranış göstermiştir.ayrıca yapılan açıklamanın "bu girişimi doğru bulmuyorum. takımın siyasete alet olması hoş değil. küme düşme diyarbakırspor'un sorunudur. eğer diyarbakırspor yeniden birinci lige yükselmek istiyorsa güçlü bir ekip oluşturur ve yeniden birinci lige döner." kısmıyla baykala da ayarı vermişlerdir.*
18. 6 mart 2010 diyarbakırspor bursaspor maçında çıkan olaylar sebebiyle 3 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verilmiştir bu takıma.. ayrıca 40 000 tl para cezası ve bir yöneticiye de 30 gün hak mahrumiyeti cezası verildi..
19. 2009-2010 turkcell süper lig'de 16. sırayı alarak ligden düşmesi kesinleşen takımdır..
Alakalı olabilir!
- diyarbakir
- diyarbakiryer6
- diyarbakir surlari
- diyarbakir 5 nolu
- diyarbekir

nedir.Net