dogustan kotu olmak
1. tam olarak bad seed denilen olaydir. bu durumdaki kisilerde kötülük/ kötü olmak sonradan ögrenilmis ya da cevre etlenleri/ baskisi yüzünden degil, tamamen tanri vergisi olarak, dogustan kazanilmistir. bu tip kisiliklerde zeka fazlaligi belirleyici bir etkendir. zekalarini tamamen kötülüge, kötü olmaya kullanan bu kisiler büyük olasilikla seri katil, kiralik katil gibi meslekler secerler. o kadar zeki olmayan, ortalama kisiler de halk arasinda gaddar, ümraniye sapigi gibi isimlerle anilirlar.
2. çin'de konfüçyanizm'in doğduğu dönemde ortaya çıkan fa jia (yasacılık) düşünce akımına göre insanın olduğu şey. bu görüşe göre insan, doğası gereği kötüdür ve ancak sert yasalarla yönetilebilir.
3. islamiyete gore gecerli olmayan durum. islamiyete gore insan fitraten temizdir.
4. ... yanlış bir kavramdır.* çünkü insanlar bebeklik dönemlerinden ergenlik dönemine kadar çevre etkenleri ile büyürler gelişirler.. eğer bir bebek çok mutlu ve huzurlu bir bebeklik dönemi geçirdiyse bu çocuğun seri katil ya da kiralık katil olma olasılığı yine ergenlik döneminde yaşadığı psikolojik durumlar ile meydana gelebilir ama olasılık oranı çok düşüktür..
5. daha da kötü şarkı söylemek. imkansızı zorlamak.
(bkz: dogus) **
6. (bkz: allah oyle yaratmis) * * * *
Alakalı olabilir!
- dogustan kaybetmek
- doguda kadin olmak
- dogu da asker olmak
- dogustan beyaz sacli olmak
- dogustan besiktasli

nedir.Net