dolls
1. ingilizce oyuncak bebekler...
2. bir japon film i
film 3 ayri ask hikayesini anlatir; konsantre olamayacağınız zaman cekilmez olan film
kaptirdiginizda gayet guzel bir filmdir goruntuler ve oyuncularin biraktigi izlenimler gayet iyidir.
3. öpüsmeden sevismeden askı en iyi anlatan film....görüntüler ise muhtesem ötesidir...afisine ise söylenecek laf yok...hala odamdaki yerini koruyo...cok derin seyler hissettirir insana...
4. teknikten,kurgudan,senaryodan anlamayan naif izleyiciler için çekilmez ve saçma olan bir filmdir.bilen gözler tarafından en iyi ifade en iyi dışavurumcu örneği olan bir başyapıttır.Çoklu yaşantıyı tek konu üstünde işleyen başarılı bir aşk kurgusudur.japon kültürünün önemli kısımlarını yansıtır.kiraz ağaçları arasındaki vizörler gayet yeterli ve başarılıdır,filmin sonu ve başlangıcı en az görüntüleri kadar doyurucudur.
5. takeshi kitano'dan masalsı bir aşk hikayesi...
6. japon flmlerinde dövüş olur,kan olur .aşk olur mu olur sorusuna en güzel cevabı veren masalsı aşk filmi
7. (bkz: goo goo dolls)
8. bir baska örnegi için... leyla ile mecnun
9. (bkz: paperdoll)
10. aşkı görsel olarak en iyi ifade etmiş filmdir.bir bütün olarak dolls,konu katagorisinde başyapıt sayılabilir.
11. filmin başlangıcından itibaren renkler ve simgelerle güzel bir masalın içine girdiğinizi hissediyorsunuz. görüntülerin fotoğrafik yapısı ve müzikler de ayrı bir güzellik katıyor..
sawoba nın hastenede tek kanadı kırık pembe kelebeğe kitlenmesi, oyuncak pembe topun arkasından kendini arabanın altına atması, pembe kamyon...ve daha sonra kırmızı bir iple birbirlerini bağlamaları, yollar geçmeleri, mevsimler geçirmeleri...
aşk ve delilik arasındaki ince çizgiye, kırılma noktasına hoşgeldiniz..
kim kuklaydı, kim oynatandı..
aşkın bedeli krımızı bir iple birbirine bağlanmıştı..
görkemli,hüzünlü,kırmızı,sessiz,acıydı..aşktı...
aşk, her cumartesi 2 kutu yemekle sevgilini bankta beklemekti...
tutku, hayran olduğun star için gözlerini kaybetmekti..
başarı, bir anda alınan yanlış bir karardı.
bedel, kırmızı bir ipti.
ölüm, suya düşen kırmızı bir yaprak..
12. kitano filminde; no tiyatrosunun bebeklerini izlek almıştır ve filmin adının bebekler olmasının bir sebebi de budur..
imajlaştırılmamış, sahi sevda üzerine yapılmış en sıkı filmdir kanımca.. minimal yaşayıp minimal oynayan abartısız uzakdoğu yine sırra kadem basmakla iz bırakmayı aynı anda eyleyebilmiştir; bebekler, bizimkilerin "sanat filmi" ya da "nedir o abi öyle, o kadar derinlik fazla" diyerek bok atmaktan geri durmadığı tarzda filmlerdendir.. "sanat filmi" sevmeyenlerin dikkatine....
13. japonların beyınlerini yemis olduguna bir kez daha kanaat getırdıgım, her karesi ayrı bir fotgraf olan, renk dilinin iyi kullanıldıgı izlenmeye deger dokunaklı, masalsı bir film.
14. takeshi kitano'nun senaryosu da kendisine ait 2002 yapımı olağanüstü filmi. ayrı ayrı hikayeler üzerinden ilerleyen ve her hikayesi insanı ayrı bir yerinden vuran filmin ana karakterleri japon kabuki tiyatrosundan esinlenilmiştir. minimalist sinemanın son yıllarda ki en başarılı örneklerindendir. özellikle görüntü yönetmeni katsumi yanagishima'nın renk seçimleri, filmin her bir karesi bir tabloyu andıran çarpıcı görselliğini ortaya çıkarır.
15. dresden dolls için kısaca hitap şekli.
16. tek kelimeyle muhteşem bir film. her hikaye de ayrı bir etki var, ayrı bir mükemmellik. ve asla bir kere izlemekle bırakılacak bir film değil.
17. üzerine şiir karalanmış ıslak kağıt gibi bir film... türk seyircisi niye bu kadar sevdi diye düşünmek gerekirse eğer cevap çok açık. türk filmlerinin uzak doğu tarafından renkli yorumu gibi bir his yaratıyor çünkü.

fakat buradan yetkililere söylemek istediğim bir şey var! allah aşkına artık aşkı böyle tanımlamaktan vazgeçin. bitirdiniz dünya toplumunu. bittik, geriye bir şey kalmadı. aşkı anlamlı kılmak için illa böyle ıslak, arabesk veya solgun olmamız gerekmiyor. artık yeni bir bakış açısı getirin. öğretilen kodları tekrar işlemekten başka şeyler yapın.
18. her bir karesi rüya gibi olan uzakdoğu filmi. tablo güzelliğindedir.
Alakalı olabilir!
- doll
- dolly
- dollar
- dolly song
- doll parts

nedir.Net