drop
1. hollanda'ya özel bir abur cubur(şeker demeye dilim varmadı). farklı türleri bulunmasına rağmen, en belirgin özelliği içinde tuz ve meyan kökü bulunan bir tür şeker* olmasıdır.

İlk gördüğünüzde musluk contası ile karıştırma olsılığınız mevcut olup, kuzeye gidildikçe yiyeceklerin tadının/kokusunun/dokusunun kötüleştiğinin en iyi örneklerindendir.

daha kötüsü için bkz. salmiakki
2. ingilizce de damla.
ne guzel bir isimdir ayrica..
3. mysql'de silmek uçurmak anlamına gelir.
4. hollanda da tanistigim igrenc otesi bir seker turu. hayatimda daha kotu kokan bir seker turu gormedim duymadim. kopek mamasi ile karistirilma ihtimali yuksek bir sekerdir.
5. sql'de ilgili tablo'yu veya database'i silmek için kullanılır.
kullanımı :
drop table table_name
ya da
drop database database_name
6. irc'da kayıtlı bir kanalı server'dan silmeye yarayan komut
7. birseyden dusme , bulma ya da cıkma anlamınada gelen ingilice sözcük .
ayrıca ko da * gercek item e verilen ad . (bkz: drop item)
8. (bkz: drop dead gorgeous)
9. starcraft' ın dilimize kazandırdığı 100 kelimeden biridir.
peki drop yapmak nedir?

karşı tarafın base'ine gizli gizli havadan taşıyıcı unitelerle yaklaşıp en zayıf yerden malları yere indirmek demektir. *
genellikle dropun devamı gelmezse karşı taraf için en fazla boşu boşuna mineral ve gaz kaybına yol açar. en güzeli oyunun sonuna kadar bekleyip önce yerden belirlediğiniz noktadan rakipe dalmak, ardından hiç beklemediği bir yerden yere üniteleri indirmek ve binaları teker teker harcamaktır. biz buna ölümcül vuruş da deriz.
10. ingilizce düşmek, kopup düşmek, düşürmek, bırakmak anlamında kullanılır. ayrıca sinemada görüntüde titremenin karşılığıdır.

(bkz: dropping)*
11. 2003 yılının yazında ankara'da eskişehir yolu üzerinde bulunan spormed plazanın terasında açılan roof adlı mekanın yerine aynı yılın sonbaharında açılmış olan club tabir edilen eğlence mekanlarındandı kendisi.küçük ama sevimli denebilecek bir yerdi.ama ne yazık ki oraya eğlenmeye gelmesi gereken insanların eğlenceyi kavgayla karıştırılması sonucu binadan dışarı atılmaları, ancak bununla da yetinmeyip bina önünde birbirlerini vurmaları nedeniyle 2004 yılının bahar aylarında kapanmak zorunda kalmıştır.**sonrasında yerine nihayet nihavend adında bir fasıl restoranı açılmıştır.
12. kiralanan aracın, kira sözleşmesi sonunda aynı firmanın başka bir şubesine teslim edilmesi olayıdır.
Alakalı olabilir!
- drop d
- drop in
- drop zone
- dropping
- drop dead

nedir.Net