ebay
14. çoğu ürünü türkiyedeki fiyatının çok altında satın alabileceğiniz alışveriş sitesi.
13. a dan z ye aklınıza gelebilecek herşeyi bulabildiğiniz açık arttırma sitesi..bikeresinde kullanılmış çorap yazdım ve çıktı.. * ebay.com.tr de kurulum aşamasındadır.
12. bir müzayede sitesi. en iyisi ve en tanınmışı. burada ne ararsanız bulabiliyorsunuz.

müzayede sitelerinin atası, diğer müzayade siteleri bunun klonudur. *. ebay'de ürün satmak istiyorsanız üye oluyorsunuz ve o malın bilgilerini, ürün özelliklerini, fiyatını ve ulaşım bilgilerini giriyorsunuz. ürünü satışa çıkarmak için ebay'e bir miktar para ödüyorsunuz. bu para ürün başlatma seçeneklerine göre değişiyor. ürünlere resim ekleyebiliyorsunuz. ve ya başka bir adresten resimleri gönderiyorsunuz *. böylece ürün açık arttırmaya çıkıyor.

açık arttırmanın zamanı dolunca size bir mail geliyor. ürününüz satıldı ya da satılmadı diye. ürünü alan kişi parayı ödeyince paypal size mail gönderiyor. ürün sahibinin adresi burada yazıyor. ürünü bu adrese gönderiyorsunuz. satılan ürün için ebay bir miktar para kesiyor.

ürün alıcıya ulaşınca alıcı size feedback bırakıyor. yorumunu yazıyor. siz de ücreti alınca feedback bırakıyorsunuz. böylece satış tamamlanmış oluyor.
11. aylar sonra sözlüğü yeniden teşrif etmiş ve şahsımı binlerce eleştiriye maruz bırakmış yazar kişisi. * * *
10. nedir net 17 nisan 2004 cumartesi taksim zirvesinden bu yana değil kendisini, kurcala'da ismini bile zor gördüğümüz, lakin dün yaptığımız zirvemside*** karşılaştığım meşgul yazar. öyle ki meşguliyetten siteye giremiyor. anlattı biraz da ne kadar meşgul olduğunu da...allah kendisine eyüp sabrı versin**
9. körüklü otobüs yerine "kuyruklu otobüs" gibi şirin ötesi bir söz kullanan yazar (#144772).
8. ses efektine hayran oldugum yazar**
7. simendifer saati ile birlikte zirvemize katılan bir arkadaş..kısa süre kalmasından dolayı konuşamadığım ama bi insan ilk defa gördüğü kişiye bu kadarmı kanı ısınır dediğim bir kişi..yakın zamanda uzun muhabbetler isteğiyle...(bkz: smiley)
6. bugünkü zirveye birlikte gittiğim sevgili okuldaşım,dostum
5. kısa fakat sağlam performansının ardından kendisine nedir net dil kurumu üyeliği teklifi götürülmüş kişi.
4. okuldaşım, canım arkadaşım olan hoşgelen yeni yazar.
3. (bkz: e bay)
2. sözlüğümüze bir şeyler satmak amacıyla gelmiş olması muhtemel kişi. tetikteyiz. * *
1. devamlı kullanmak istediğim kullanıcı adım olmasına rağmen amerikadaki * müzayede internet sitesi yüzünden bir türlü kullanamadığım kelime. ve yaşasın artık bu ada sahibim. :)
Alakalı olabilir!
- ebay den mal satin alma cinlikleri

nedir.Net