edremit
1. balikesir ilinin bir ilcesi
2. vanda da bu isimde bir ilçe vardır. van gölünün kenarında olup çok güzel bir yerdir.
3. adramyttion olarak kurulmuştur. kazdağları * eteklerinde kurulmuş biri ilçedir. deniz kenarındadır. gelinip görülesi bir yerdir. *
4. edremit ilcesi, millattan once 1443 yilinda pidasus adi ile burhaniye iskelesi civarindaki karatas mevkiinde kurulmus bir yerlesim merkezidir.truva-bergama yolu uzerinde bulunmasindan dolayi bir cok baskina ugramis, harap bir halde bir ara lidya krali krezus'un eline gecmistir. kralin kardesi bu sehri tekrar imar ettirip kendi adi olan adremys ismini vermistir. bir cok uygarliga sahne olan edremit, kurtulus savasi'nin kazanilmasinda etkin bir rol oynamistir. 9 agustos 1922 yilinda dusman isgalinden kurtulmustur. ayni tarih her yil parlak torenlerle kurtulus bayrami olarak kutlanmaktadir.

http://home.t-online.de/home/iergul/edremit.htm
5. balıkesir in ilçesidir. zeytinlikleriyle meşhurdur. fazla gelişmemiştir, ama güzeldir. altınoluk a yaklaşık 36 km uzaklıktadır.
6. altınoluğa 36 km değil,25 kilometre uzaklıktadır.yerli halkı biraz içine kapalı bir topluluktur.ören,burhaniye,ayvalık,altınoluk.akçay a yakındır.zeytin olayında oldukça büyük bir hacme sahiptir.ayrıca 17 senemde burada geçmiştir.herşey tecrübeyle sabittir.
7. http://www.kultur.gov.tr/portal/destinasyon_tr.asp?belgekod=44113&belgeno=44113&baslik=Detay%20Bilgi
8. ağrı ili, patnos ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.
Alakalı olabilir!
- edremit sabunu
- edremit lisesi
- edremit korfezi
- edremit anadolu lisesi
- edremit zeytinli rock festivali

nedir.Net