egs park mavisehir
1. izmir'de bulunan mağazalar topluluğu: ege giyim sanayisi
2. kapatılan bir banka.
3. ege giyim sanayicileri'nin kısaltması. bir dernek çatısı altında toplanan egeli giyim sanayicileri holdingleşmişler ve egs holdingi kurmuşlardır. kapatılan egs bank da egs mağazaları da bu holdingin şirketlerindendir. İzmir'de bulunan egs alışveriş merkezi de aynı holdingindir.
4. izmir'de bornova ve mavişehir semtlerinde olmak üzere iki tane bulunur, revaçta olan mavişehir'dekidir...
5. izmir'de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki kapalı-çok katlı alışveriş merkezlerinden bir tanesi.
6. (bkz: ogs)
7. karşıyaka'da oturup da alsancak'a gitmeye üşenen tikkylerin uğrak mekanı.
8. (bkz: eggs)
(bkz: serbest cagrisim)
9. (bkz: igs)
10. ilk açıldığında süper lüks sinema koltuklarıyla heyecan yaratan, fakat sonradan alışılan, ayrıca pek hoş bir bowling salonu olan planet bowling'i de içinde barındıran alışveriş merkezi.
11. insanların genelde gezmek* için gittikleri "alışveriş merkezi".
12. zaman zaman drag kapışmalarına sahne olan coğrafya.
13. bi zaman ankaranın atakulesi kadar rabet görmüş olan ve daha sonra salaş bi hale gelerek yine atakuleyle aynı kaderi paylaşmış alışveriş merkezidir.
14. içinde birçok giyim eşyası satılan alışveriş merkezidir. tamamen akmerkez özentiliği vardır. açılımı ege giyim sanayi dir. bowling salonunun türkiyenin en büyük salonlarından biri olduğuna dair iddialar vardır. doğru olup olmadığı tartışılır.
15. kıyafetlerin satıldığı orta katında canlı müzik gibi garip bir uygulama başlatılan alışveriş merkezi. bir zararı yok canım...
16. karşıyakaya yakışmayacak kadar yozlaşmış bir yer. gerizekalılar oraya en güzel elbiseleriyle gidip çiftleşicek eş ararlar öyle bir yer işte. zaten buranın bulunduğu yerde eski boklu bataklık şimdi mavişehir adındaki sonradan görmelerin genellikle oturduğu bir yerdir.
17. üst katındaki dandik pub tarzi yer dışında alışveriş yapılabilecek iyi bir mekandir, afm sinemalari bulunur koltukları rahat ötesidir, eğer 1(yaziyla bir) lacoste ve 1(yaziyla yine bir) dockers' magazasiyla tikky olunuyorsa en tikky mekandir*. yazin izmir'in en serin yerlerinden biridir*. yine en ust kattaki kocatepe* kahve evi gayet iyidir. ayrica gece seansına sinemaya gitmek eğlencelidir.#938715 teki yanlış bilgilendirmeyi de düzeltelim hemen:
egs park mavişehir mavişehir'de bulunan bir alışveriş merkezidir. geceleri içeride, içerideki vardiyalı guvenlik personeli dışında kimse uyumaz, insanlar uyumak için gece evlerine giderler.
netice itibariyle egs park'ta insan yaşamaz. sadece alış veriş yapar, sinemaya gider yemek yer vsvs.
(bkz: sap ve saman arasındaki 7 fark).
18. ceylan insaat tarafindan yapilmistir. yapimi sirasindaki denetimlerde binanin yana kaydigi tespit edilmis, ardindan da 17 agustos depremi olmustur. bu olaylardan sonra yapimi bir sure duraklatilan, ondan sonra sanki hicbir sey olmamis gibi yapimina devam edilmis mekandir. * *
19. yeni adı ege park olan mekan
Alakalı olabilir!
- egs park

nedir.Net