emokid
1. (bkz: billy the emokid)
2. iki emokidin sohbeti'nde adı geçen, fakat ne olduğu bilinmeyen kavram. muhtemelen "elektrik mühendisleri odası* çocuğu" anlamına geliyor, ama gelmiyor olabilir de.
3. bu insanla genellikle nerd gözlükleri takarlar. çizgili dapdar tişörtler üzerine süveterler giyerler. pantalonları kıçlarından düşer. converse, vans gibi ayakkabılar giyerler. saçları simsiyah boyanmış., kısa ve asimetrik kesilmiş olmakla beraber arkaları dikilmiş önleride yana ayrılmıştır. büyük çoğunluğunun dudaklarında piercing vardır. genellikle taş olurlar. ****
4. gereksiz bir akımın gereksiz şekil* yapan gençleridir bunlar
aşağıda eşgalleri verilmiş olan zibidilerden istiklal caddesi'nde görmek mümkündür

http://www.socialstereotype.de/pic4.jpg
http://www.edu.dudley.gov.uk/music/rtc/graphic/prelim%2005/independant%20problem.JPG
5. emotional kid denebelir bi kidlere.
6. en iyi iki örnek finch ve my chemical romance. scream vocal eşliğinde gerek romantizm in gerekse anarşinin en iyi şekilde anlatılmasını sağlayan müzik türü. dinlemeyenlere önerilir. mıcır dan (my chemical romance) helena.
7. kendilerine özel üniformaları vardır (bkz: vans)
8. küçük emrah bakışlı duygu adamcıkları..hüzünlü ve gizemli görünümlerine aldanmamak lazım çok tehlikeli olabilirler.aslında emokid diye bir şey yoktur uyanık müzik tüccarlarının geliştirdiği ticari bir atılımdan ibaret olmakla beraber ana hedefi loser edebiyatı yapıp şekilcilikten başka bir işe yaramayan züppelerin oluşturduğu gereksiz trendy oluşum.
9. her emokid'im diyen, her emokid'im diyene özenti gözüyle bakar.. bu da ayrı bir mevzu bahistir..
10. bir zamanlar moda olan gotik akımın, yerini bıraktığı akımın takipçileri. artık vampirefreaks ve benzeri sitelerde bol bol görmek mümkün kendilerini. türkiyede ise yeni yeni türemeye başlamışlardır, gerek kadife sokak, gerek istiklal caddesinde bulunabilirler. görüntü olarak göze hoş gelseler de, bir o kadar da saçma bir akımın takipçileridir kanımca, ısrarla ve ısrarla (bkz: punk ın emotional ı olmaz) *

ha yapılan müziğe bir lafım yoktur, lakin 'emotional punk' adı altında anılması saçmadır, sen yap yine müziğini de emotional punk neymis, kemiklerini sızlatmayın adamların..
11. türkiye de yeni yeni görülmeye baslayan , ve türk kızlarının * nedense taptıkları, garip sekillerde sacları olan ve duygusal punk yapan arkadaslara verilen isim.
12. zamanımız teenager hastalıgı ve gereksizligi.hayır bizde o yollardan gectikte maymun olmadık.
Alakalı olabilir!

nedir.Net