ericsson a1018
1. ericsson ablan on dokuz diye salakca esprilerin yapıldıgı kalas gibi telefon.
2. upuzun bir anteni olan telefon.
3. kafa yarma ve iletişim kurmaya yarayan icat.

ayrıca (bkz: cep telefonunun anteni ile kulak temizleyenler)
4. maçlarda fırlatılmak üzere stad önlerinde satılan telefon
5. bi zamanlar gazetelerin verdiği, uzun bir antene sahip, besteliyici özelliği sayesinde cok sevilen telefon modeli
6. yokuş aşağı-yukarı duran bir otomobilin kaymaması için lastiğinin altına sıkıştırılan, sim card saklamaya da yarayan telefonumsu yaratık (bkz: takoz)
7. (bkz: abin onsekiz)
8. vakt-i zamanında ön kapağı değiştiği ve rengarenk kapak alternatifleri olduğu için heyecan kasırgasına sebebiyet veren telefon. lakin günümüzde kullanım amacı değişmiş ve çeşitlenmiş olan alet edevat grubuna dahildir.
9. tuslari basabilen modeli icin kucak dolusu para odenen elektronik cop.
10. rahatlıkla beyzbol sopası olarak kullanılabilecek eski bir telefon modeli. tüm eski ericsson'lar gibi kocaman anteni vardır. oturdunuz mu kıçınıza batıverir.
11. evet, a1018 takozdur..

ama parasız kaldığınız bir zaman diliminde telefonsuzluğunuzun yegane çaresi olabilmektedir. * *
12. 5cm uzunluğunda antene sahip telefon *
13. cep telefonlarının piriydi. cidden takoz gibiydi, sağlamlık olarak da. düşür, at, duvara fırlat, bana mısın demezdi. bir tek bataryası ayvayı yerdi kısa zamanda. hey gidi. şimdikilere üfürsen bozuluyor.
14. reklamını hatırlar gibiyim
çeşit çeşit insanlar toplanmışlar,telefonun bir özelliğini söylüyorlardı
neymiş efendim
bence sağlamlık
bence dual band
yani çift gsm şebekesi

bik bik bik

hey gidi günler...
15. reklamında "bence sağlamlık" diyen kişi yanılmıyorsam kucağında çocuğu olan bir kadındı. a1018'i düşürüyor ve "bence sağlamlık" diyordu. reklamla ilgili başka en ufak bir şey hatırlamamam da ilginçtir.
16. geçen gün yine kendisiyle oynaşıyoruz, elimden bi kaydı, yere düştü. ben paniklerdeyim.. dedi bana, "abi rahat ol, bişey olmaz bana", ben panik ama.. sonra kalktı ayağa falan. bi baktım, bataryası bozulmuş. hep yaparmış kendisi. bilmiyordum.

zamanında daha iyi çekmesi için telefonu dik tutup üstüne oturulması tavsiye ediliyordu insanlara. hey gidi abin onsekiz.
17. ericsson' un çıkarttığı ilk geniş ekranlı telefon değildir. ondan önce niceleri vardır. bir ara bir yıllık süperonline çevirmeli ağ bağlatı paketi alana beleş veriyorlardı. o zaman cep telefonum yoktu çok canım çekmişti ama netbusla şifre çalıp kullandığımızdan paket de almadık o yüzden o telefona da sahip olmadım. böyle bir anı da serpiştirdim işte.
18. öncelikle (bkz: #1237924)

sonralıkla, takoz da olsa telefon telefondur efendim. bazen bir yoldaş, bazen sırdaştır abin onsekiz. bazen de kız arkadaşı olabilir er kişinin. valla bak. oluyodu..

her neyse. abin onsekiz'i de kullanamıyorum artık, öyle de bi telefonsuzum.. karşıyaka - galatasaray maçına girerken polisler el koydu telefona.. sakıncalıymış. sahaya atabilirmişim. bıdısının bıdısı.. tarih ulan o be.. abin onsekiz.. hey gidi koca adam !
Alakalı olabilir!
- ericsson r 310
- ericsson
- ericsson t28
- ericsson gh 688
- ericsson polari

nedir.Net