erkan can »
1. yıllarca mahallenin muhtarları dizisinde oynadıgı için, ben dahil çoğu kimse tarafından önyargı ile yaklaşılan büyük oyuncu. "gemide" filmindeki müthiş oyunculuğu tüm kanaatleri değiştirir.
2. gemide filmindeki harikulade oyunculuğunu bizden neden sakladığını, yeni sinemacılar'dan başka hiç kimseyle niçin film çevirmediğini anlayamadığım, usta oyuncu.
3. 1958 bursa'da doğdu. tiyatroya bursa ayp tiyatrosu'nda aldığı kurslarla başladı. 1982-1984 yılları arasında askerliğini yaptı. 1985' de belediye tiyatrosu'na girdi. Çeşitli tiyatrolarda görev aldı. mahallenin muhtarları dizisinde ve en son " vizontele" adlı sinema filminde rol aldı.
4. (bkz: erkan tan)
5. gemidedeki rolünde sonra otobüste yer verilecek ve eli öpülecek aktör. harcandığı kanısındayım.
6. uğur yücelin yazı tura filminde de çok başarılı oyunculuk çıkaran iyi bir oyuncu.
7. mahallenin muhtarlari ile yillarca bir milletin beynini yikamis ve de aslinda nasil genis yelpazeli bir sanatci oldugunu yillar sonra gemide , dar alanda kisa paslasmalar ve de en son yazi tura filminde gostermis sinema sanatcisi ve turkiye'nin son donem en iyi karakter oyuncusu. turkiye'nin sanata bakan ve gorsel sanatla icice en genis izleyici kitlesine ulasmis ve de senelerce mahallenin muhtarlari zihniyetine karsi zumreyle dalga gecercesine kendini saklamayi bilip gemideki oyunculugu ile son noktayi koymus kisi.
8. mahallenin muhtarları adlı dizide maymunla bütünleşmiş ,yarı maymun yarı insan yarı kıvırcık şahıs...
9. kovboy çizmelere karşı obsesif bir fetişi olan, deli gibi ot içen, sefa pezevengi ve "insan gibi" oyuncu kişilik...
10. o şimdi mahkum filminde diğer bütün oyunculara ders verebilecek nitelikte bir oyuncudur kanımca..
11. dar alanda kısa paslaşmalar filminin bursa çekimlerinde figüranlık yapıp röpartaj kaptığım güzel adam oyuncu.
12. gemide filmiyle oyunculuğun hakkını vermiş, ne yaparsa yapsın "temel" durumundan kurtulamayacak olan kıvırcık saçlı ademoğlu.
13. (bkz: nerde kalmıstık)
14. ayrıca mizacına ve ses tonuna küfürü çok güzel yakıştıran kişidir. yani bir "amına kodumu çocuğu" der, gözünüzden yaş süzülür, hayran kalırsınız.
(bkz: beynimde filler sikişiyor)
15. asteriks filminin dublajında da yer almıştır. orda da dublaj yeteneğiyle koparmaktadır. son dönemdeki en iyi yerli oyunculardan biri. ama hala daha temel olarak biliniyor olması üzücü.gerçi bilen biliyor neyin ne olduğunu.
16. pamuk prenses 2 filminindeki diyaloglarıyla yardırmıştır.misal:"hani bi kari vardi, yedi tane götten bacaklının evine gidiyordu, neydi onun adı".
17. gemide filmindeki rolüyle çıkış yapan...
mahallenin muhtarlarında karizmayı çizip atan erkan can
kapıları açmak dizisindeki rolüyle külleriyle yeniden doğuyor.
* bu sezon tv dizilerinde görülen en iyi performans
(bkz: bu adama dikkat)
18. simdilerde osman sınavın yapımcılığını üstlendiği kapıları açmak isimli dizide yine harikalar yaratmakta olan oyuncu.
19. başrolünde oynadığı takva filmi yakında vizyona girecek olan büyük oyuncu
20. (bkz: pamuk prenses 2)
21. basbaya kötü oyuncu.
22. basbaya iyi oyuncu.hatta türkiye'nin en iyi oyuncularından biri.
23. bu kötüyse iyi oyuncu kim dedirten iyi de değil muhteşem oyuncu son filmi takvada da çok iyi oynamıştır
24. takva filmi ile aldıgı ödülü sonuna kadar hakeden, hatta baska oduller de almalı dedirten, her rolun ustesinden hakkıyla gelebilecegini takva da bir kez daha ispatlamıs oyuncu
not: mahallenin muharlarında oynamıstır evet , ama ben cidden cok zor durumda kaldıgı icin oynadigini dusunmekteyim, hatta inanmaktayim
25. http://www.erkancan.com
»
Alakalı olabilir!
- erkan tan
- erkan oban
- erkan hoca
- erkan
- erkan ocakli

nedir.Net