eroin »
1. insanı kafa yapan,kısa sürede bağımlılığa neden olan biraz pahalımtrak,piyasada "mal" diye nitelendirilen uyuşturucu.
2. üzerine bir sürü kitap yazılan eğlenceli madde..
3. eğlenceli olduğu kadar ölümcül madde.*
4. christiane f.'nin basılmış günlüğüdür.kapağında,eroin kelimesindeki i'nin yerinde bir şırınga resmi vardır,fonda da bir kurukafa.arka kapakta: "bu,bir roman değil,christiane'nin kelimesi kelimesine gerçek,yaşanmış tüyler ürpertici öyküsü...bu kitabı oluşturan anılarını anlattığında christiane 16 yaşındaydı.12 yaşında esrara,13 yaşında eroine başlamıştı.müptela oldu.sabah okula gitti,öğleden sonra kendisi gibi eroinman olan arkadaşlarıyla birlikte fahişelik yaparak eroin parası kazandı.annesi,tam 2 yıl,kızının bu ikili yaşantısını fark etmedi.christiane,kendisini uyuşturucu kullanmaya iten rahatsızlıklarını,tepkilerini ve çocukluktan genç kızlığa geçme çağında bir eroinman olarak yaşadıklarını bütün ayrıntılaryla anlatmaya çalıştı bu kitapta." yazmaktadır.
5. bu sabah arkadaşlarımdan bir tanesinin kullandığını duyduğumda şok olup ağladığım şeyler...allah satanın da belasını versin diyorum...alanda da hiç bir irade olmadığını görüyorum...bırakması çok güç madde...
6. almanca heroisch kelimesinden gelen son derece tehlikeli bi madde!!!
7. bugün bir arkadasimin arkadasinin ölümüne sebep olan madde. *
8. (bkz: ucacaksin)
9. (bkz: şerefsiz illet)
10. (bkz: sana gül bahcesi vadetmedim)*
11. filmlerden ogrendigimize gore kullanimi icin bir ocak, bir yemekkasigi, serum, siringa gereken uyusturucu.
12. (bkz: eroinman)
13. (bkz: junk)
14. rengi gibi masum olmayan, eninde sonunda öldüren kara madde
15. nefret edilesi madde, kaç gencin sonu oldu, kaç ailenin yüreğini yaktı bilinmez, allah satanın, üretenin belasını versin...
16. (bkz: heroine is so passe)
17. bir çeşit inthar.
18. '' h '' de denir .
19. kimyasal formülü c21 h23no5 olup, eroin yerine "diasetil morfin" "diamorfin" ve "asetomorfin" terimleri de kullanılmaktadır.. İlk olarak bayer firmasında dresser adlı bir kimyacı tarafından sentezlenmiştir.. Önceleri morfin bağımlılığı tedavisinde kullanılmış, fakat 8-10 yıl sonra morfinden daha güçlü bir bağımlılık yaptığı anlaşılarak kullanımından vazgeçilmiştir..
eroin, beyaz, açık bej, koyu bej ve kahverengi tonlarda küçük kristaller halinde ya da un gibi toz halinde bulunabilir.. saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması, içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir.. sokak isimleri; mal, beyaz, beyaz kelebek, beyaz peynir, kağıt üstü kireç ve cevherdir..

kaynak; adli tıp kurumu arşivi (2003) kimya İhtisas dairesi narkotik bölümüne ait tutanak ve raporlar..

eroin farklı biçimlerde kullanılmaktadır.. en yaygın kullanım şekli eroinin sulu sitrik asit veya askorbik asit ile çözülerek damardan enjekte edilmesi.. bunun dışında burundan çekilerek ya da dumanı içilerek de kullanılabilir..
20. iki gunde 4 5 kez alindiginda pencesinden kurtulmak icin 3 yil tedavi gormenizi gerektirecek zehir.
21. bagimlisi olanlarin %4 gibi bir kurtulma oranini bilmelerinde yarar olan zehir...
22. açık saman rengi, saz rengi veya beyaz olabilir.
23. denemeden önce (bkz: requiem for a dream)
24. 1 ila 7 kullanımı arasında bağımlılık gelişir. amfetamin türevlerinden 10.000 kat daha bağımlılık potansiyeline sahiptir.
25. ing. heroin
kullanıcıların geyiği: hero-in.
(bkz: requiem for a dream)
(bkz: trainspotting)
»
Alakalı olabilir!
- eroinman
- eroika
- eroica
- eroin guncesi

nedir.Net