eski dostlar
1. daha once bir yerlerde beraber olmus private sozluk bir seyler paylasmıs yazarlık bazı olaylar yuzunden ayrı dusmus fakat baska bir yerde kral bulusmus insan toplulugu..
2. türk sanat müziği şarkısı,dinlediğinde insanı duygulandırır.ve sözleri de bunlardır efendim buyrun:

unutulmuş birer birer
eski dostlar eski dostlar
ne bir selam ne bir haber
eski dostlar eski dostlar

hayal meyal düşler gibi
uçup giden kuşlar gibi
yosun tutan taşlar gibi
eski dostlar eski dostlar

unutulmuş isimlerde
bilinmez ki nasıl nerde
şimdi yalnız resimlerde
eski dostlar eski dostlar
3. ayrıca hurşit yenigün'ün eski birçok şarkıcımızı toplayarak kurduğu gruptur.şimdilerde eskilerini teremmüm etmeye devam etmektedirler.
4. (bkz: ekşi dostlar)
5. belki de hiç gerçek dost olmamış insanlar.. "her şey bir yanılsama mıydı acaba?" diye düşünür insan hatırladıkça.

hayatın belli bir döneminde teğet geçip sonra da sonsuzlukta karşılıklı kaybolduklarımız.. seçerek veya istemeden...
garip eder insanı hatırlanmaları, seslerini çınlatır kulakta, uzaklardan duyulan ama gerçek seslerini.. özlenirler mi özlenmezler mi belli olmaz, eski aşklar gibi (hani o zaman "aşk" sanmıştık ya onları), belki de hiç "dost" olmamışlardır ama öyle yer ederler ki bazıları.. hayatınızın öyle bir dönüm noktasına gelmiş ve hatta o dönümü kendileri yaratmışlarsa hele..

dua etmek lazım belki böyle durumlarda, şimdi "eski" olmuş olan gibi değil, kafamızda onu oturttuğumuz mevkiye değen, ve "gerçekten" olan, hayalden ibaret olmayanlar çıksın karşımıza; teğet geçmeyelim bu sefer, mümkün olduğunca uzun süren kesişim kümelerim kuralım diye..

hayaller de özlenir...
6. yeniden biraraya gelindiğinde kalınan yerden devam edilebilen, hiç ayrılmamış gibi hissedildiğinde gerçekten dost olduğuna karar verilen mutluluk kaynakları ve daha bir sürü güzel şey.. *
7. bir zamanlar yediğin içtiğin ayrı gitmezken, kardeşten daha yakın olmuşken, hayatın bir cilvesi ya da sadece araya uzaklık girmesi sonucunda sadece tatlı birer anı olarak kalmış, bir gün bir yerde rastladığınız zaman sıcak bir sohbet yapıp bundan sonra gene görüşelim diye söz verip ama sözleri bir türlü tutamayıp anılar denizinde gülümsenerek hatırlanacak birer nokta haline gelmiş insanlar.
8. araya bilinmeyen nedenlerden ötürü soğukluk girmediyse*, bir zaman bir yerde karşılaşıldığında yıllar geçtikten sonra bile kaldığı yerden aynen eskisi gibi devam edabilecek dostluklar.
9. (bkz: alte kameraden)
10. (#99417)'e ek olarak:

bu eser rast makamında olup, sözleri hayri mumcu'ya, müziği ise gültekin Çeki'ye aittir.
Alakalı olabilir!
- eski dost
- eskimolar
- eski zaman dostlari
- eski asklar
- eskiden olsa

nedir.Net