eski sevgilinin en iyi arkadasinizla cikmasi »
1. iliski boyunca yanınızda hep arkadasınız vardır. gülerken, aglarken, icerken, öpüsürken. hergününüz beraber gecer. ayrılırsınız. ama eski sevgiliniz ve arkadasınız neredeyse kanka olmustur. sonra yavas yavas kokmaya baslar birseyler. kime güveneceginizi sasırırsınız. insanoglu cig süt emmis demisler. bu nasıl midesizliktir. yazık. cok yazık... * *
2. söylemek çok daha kolay biliyorum ama hayatta her şey olabilir. hatta o en yakın arkadaş sizinki; aşık olan taraf da sevgiliniz olmayabilir de. kimin ne zaman kimle olacağını bilemiyoruz, doğru insanı bulabilmek de mucize gibi, yani üzücü bile olsa dünyanın sonu değil, yaşama ihtimalimizin olduğu milyonlarca kötü şeyden sadece biri.
(bkz: onca dost kazığından sonra pollyanna olmak)
3. sürekli peçeteci konumunda takılan arkadaşın sizin yerinize geçmesi durumudur. ve o andan sonra anlaşılmıştır ki dünyada dost yoktur . ve kimseye guvenilmeyecektir. belki de eyleme donuşebilecek olası bir cinayetin ve yalnızlıkla geçecek bir ömrun ilk işaretidir.
4. eski sevgili geçmişte kalmıştır, her şey bitmiştir, bu yüzden tepki verip hem dostunuzdan, hem de hala görüşüyorsanız eski sevgilinizin arkadaşlığından olmak gereksizdir. fekat eski sevgilinize karşı hisleriniz devam ediyorsa, medeni olmak falan bir yere kadardır. tamam belki gidip arkadaşınızın ağzını cart diye yırtmazsınız ama sinir olursunuz içten içe gıcık olursunuz. 'ölsün ya gitsin' diye düşünüp bir de vicdan azabı çekersiniz anlamsızca.
5. (bkz: okkali bir dost kazigi yemek)
dost mu orası da tartışılır tabi zira bu fikir pat diye ortaya çıkmamıştır , belki de dostunuz ve sevgilinizin * danışıklı dövüşüdür. yoksa aklı başında hiç bir insanevladı böyle saçmasapan bir davranış sergileyemez. 'sevgilimden ayrılmış olabilirim nasıl olsa onun en yakın arkadaşını çok iyi tanıyorum onunla çıkar işi götürürüm ' gibi bir düşünce de olabilir. * * * * * * ....
6. eski sevgilinin eski sevgili olarak kalacağı ama en iyi arkadaşın pek çok durumda artık en iyi arkadaş olamayacağı durumdur.ama bu durumda kabul edilebilecek durumdur,çünkü her ikiside insandır,duyguları vardır,bazen mantık bazen duygu galip gelir.
7. durup dusunulmesini, eski sevgiliye dair herseyin sokaga atilip daha sonra da en iyi arkadaşa bir şekilde kırmadan uyarida bulunulmasını* gerektiren durum.
(bkz: eskimeyen sevgili istiyoruz).
8. anında arkadasın eski arkadas olması gereken durum..**
9. eski sevgilinin ve beraberinde artık eski en iyi arkadaş olan kişinin budaklı meşe odunuyla öldüresiye dövülmesini mazur gösteren olay

edit: hani ortada gerçekten bir aşk filizlenmesi söz konusuysa birazcık daha ılımlı bakmalı insan. belki de mutluluk o şekilde bulmuştur onları. yazık yani neticede değil mi?
10. adı üstünde eski. istediği kişiyle çıksın bu benim arkadaşım da olsa farketmez. zaten o ilişkide uzun süremez. ayrılırlar yani. çünkü amaç burda kıskandırmadır. kıskandırma işi bittiği an o ilişki de biter..*
11. eğer basit bir ilişkiyse eski sevgiliyle en yakın arkadaş çıkabilir tabi ki.ama öyle değil ve ortada eski sevgiliye duyulan bir aşk varsa ve bunu en yakın arkadaş omzunda günlerce ağlamanızdan biliyorsa onların yaptığı adiliğe değil de kendinize kızmanız gereken içinden çıkılamaz,berbat, iğrenç,mide bulandırıcı bir olay * * * *
12. komşuda pişer bize de düşer durumu..
13. eğer sevgilinin başına siz isteyerek ve bilerek eski sıfatı eklemişseniz sorun yaratmaması gereken durumdur.
14. (bkz: eski sevgilinin en iyi arkadaş çıkması)
15. en iyi arkadaşınızın saf çıkması durumudur. en iyi arkadaşınızı eski sevgilinizin size karşı kullanıyor olması muhtemeldir. böylebir durumda en iyi arkadaşınızın aklından şüphe edebilirsiniz.
16. "alem oyuncu olmuş
sokaklar sahne
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe"
17. (bkz: arkadasini soyle sana kim oldugunu soyliyeyim)
18. mülkiyet kavramını abartıp bu tamlamada artık yokluk belirten eski sıfatına ragmen bazı insanlarımızın sinir krizi geçirmesine, en iyi arkadası da artık eski en iyi arkadas statusune getirip saçmalamasına bile neden olan durum.
bazen eski sevgili en iyi arkadası kullanıyor olabilir, en iyi arkadas ve eski sevgili sevgili eski degilken bile bir elektriklenmenin kurbanı olmus olabilir, en iyi arkadas aslında en iyi arkadas degilmiş yargısına ulasılabilir; tabi bunlar farklı yorumlar, ilk tanım ideal.
19. katliam sebebidir, özellikle kinci ve kıskançsanız * bunu yapan insanın yaşaması fazla uzun sürmez.
20. (bkz: namus belasına gardaş döktüğümüz kan bizim)
21. insanı bitiren olay.
22. eğer sevgiliniz sizi aldatmışsa en güzel intikam şeklidir. ama size eski sevgilinizi hatırlatacağı için nispet yapılabileceğinden moral bozucudur.
23. intikam planları devreye girer..bu iki insanı da iyi tanıdığınız için intikam almanız çok kolay olur ****
24. en iyi arkadaşım dediğiniz kişinin aslında öyle olmadığının en açık göstergesidir.
25. en iyi arkadaşınız sandığınız kişinin aslında öyle olmadığının ortaya çıkması durumu...
»
Alakalı olabilir!
- eski sevgilinin en iyi arkadas cikmasi
- eski sevgilinin en iyi arkadasla yatmasi
- eski sevgilinin her yerde karsina cikmasi
- eski sevgilinin sahin k ile cikmasi
- eski sevgilinin arkadasiyla birlikte olmak

nedir.Net