etienne »
1. (bkz: louis etienne boulee)
2. aynı başlıkta ve aynı formatta onlarca entry varken, birine takıp, yazarın 5 kere düzeltmesine rağmen 6 kere silmeyi kendine görev edinmiş antiobjektif moderator kişisi. hatta düzeltilmiş entryyi silme sebebi olarak; "nasıl düzeltirsen düzelt aynı muameleyi görecek" şeklinde absürd bir not yazabilecek kadar antiobjektif diyim ben size.

kişisel edit: aha al bunu da sil. hatta lazımsa tüm entrylerimi silebilirsin.
3. achtung baby!
garip bir canlı olan etienne insanı espirileri yanında çok ta güzel şarkı söyler.sözlük kesimlerince bilinmesede önümüzde olan nedir.net kuruluşunun 2.yıl kutlama partisinde süpriz konuk olarak sahneye çıkacaktır.genel olarak pek takmıyorum havası içinde takılır sözlükte.mesajlara cevap vermez,ayarlara gelmez, entry girmez vs vs. candır canandır kardeştir o da ayrı mesele.istanbulda kendisi ile bir zirve düzenleme sözü alınmıştır.kendisine de hatırlatılır. **

-sonradan gelen hayal kırıklığı-
kendisi 3. kuruluş yıl dönümünü beklememiştir. kızmıştır sanırım bazı şeylere. hala bir açıklama gelmemiştir. ne birinci ağızdan ne ikinci ağızdan ne üçüncü ağızdan. kısacası etienne nin sadık öğrencileri yalnız kalmıştır. yeni nesiller böyle bir sözlük insanından yoksun bir şekilde başlayacaktır yazarlık hayatlarına.

(bkz: dikkat kişisel entry)
4. msnden aldığım dosyaları sakladığım klasöre neredeyse 1 yıl sonra tekrar baktığımda yüzümde mutlak sırıtışlarla andığım, saygı duyduğum, özlediğimi hissettiğimdir etienne. yanlış yapıyorsun deyişini, azarlamasını bile özlediğimi farketmişimdir. şuradan kazanılmış hanesine ekleyebileceğim, iki üç insandan biridir belki de.

amen. *
5. fransız futbol klubu*

(bkz: st etienne)
6. fransa ve kuzey afrika da çok kullanılan erkek ismi.
7. anlamsızca ve açıklama yapmadan bizi yüzüstü bırakmış yazar kişisi. nerdedir nerelerdedir neden gelmez bilinmez ama bir burukluk bırakır içlerde. garip olan sanki öyle bir yazarımız yokmuş gibi davranılmasıdır. meraklar içindeyiz. dehşete düştük izliyoruz.

*
*
*
(bkz: gel)
8. derin sözlük filan yoktur. yorum yapmak etienne'e haksızlık olur. mevcut durum gibi açıklama yapılıp yapılmaması da kendi tasarrufunda olmalıdır.
9. canımız, ciğerimiz herşeyimiz, benim münasebetsiz kavgalarımın sebebi insan.
* * * *
10. nedir net tarihinin benim bildiğim kısmının* en iyi moderator'üdür.
11. mücevherat tükkanı ismi. http://www.etienne.com
12. bu sözlüğe sıkı sıkı bağlanabilme nedenim; yaptığım ve yarattığım her tartışmada arkamda olabilen zeki, kafası çalışan moderatör. hiç tanışmasak da sevmem için bir tek varlığı yeterli olabilmektedir.
13. cezayir sokağı taraflarında gördüm. takip ettim. yanında bir arkadaşı vardı, "nerelerdesin seeen" diye bağıracaktım. ama olmadı, yapamadım. bir yer var biliyorum her şey söylemek mümkün ama işte bağıramıyorum.
14. gelip en azindan bir aciklama yapmasini bekledim, hala bekliyorum, vefasiz da olsa donecegi yer kurkcu dukkanidir umudunu besliyorum.
15. geçmiş doğumgünüsü* kutlu olasıca. burdan kendisine hedaye olaraktan sevemez kimse seni şarkısını yolluyorum.
16. "arama fasilitesi gelse de okusak yazdiklarini guzel guzel" dedigimdir.

duzeltme: silmiycem bu entryi, salakligimin nisanesi olsun. *
17. gelen baharın timsali, yokluğun tesellisi sanırım...

kim ki baharın yağmura yakalanmış, solgun yüzlü delikanlısı,
arayınca karşına dikilir alemin ıslak yüzlü serin kanlısı...
18. biri vardı bu ülkede toprağının en dibine gömülme sevdalısı onu vurmayı denediler öldürdüklerini sandılar ama bir anda yüzbinlerce ondan oldu yayıldı ülkenin uçsuz bucaksız dört bir yanına bilirsin değilmi sen onu bilirsin. akılllısındır kafan çalışır. bu yolculukta buna benzer.koşar koşar durursun ama yorulmak yoktur yorulmazsın.
19. #1330617 beni faşist zanneden yazar.faşistlik ülke nin kötü yanlış yönetilmesine karşı çıkmak ve buna sebep olan yani bu partiye oy verenlere cahil demek faşistlık ise faşistim.sanırım birde pkk karşıtı oldugum ve pkk yı savunanların bu topraklarda olmamasını istedigim için faşist sanıyor varsın faşist oldugumu düşünsün.kardeşce etnik ayrım olmadan yaşamak için degişim şart etienne.
20. sözlük üzerinden insanların kişiliğine, karakterine laf etmemesini salık verdiğim, hatta salığı sapıyla verdiğim yazıcı.
21. (bkz: salık verilmez alınır)

öyle her canı isteyenden salık almayacak olan yazar. salık verebileceklerin önce ciddiye alınabilir olması gerekir çünkü.

sözlükte -ve de sözlükten genele, hayatta- ifşa edilmesi gerekenleri ifşa ediyor. çok da iyi yapıyor. iyi ki yapıyor.
22. sen hala yaşıyormusun ???
23. gece yorganın altına girip tir tir titreyen yazardır. bir çıkıp gelse, görse mekanına neler yaptılar.

+ onu hor gördüler etienne hem de çok hor gördüler.
- nasıl anlamadım?
+ anlamazsın tabi, gelmedin ki göresin!
24. gelmiş mi ne ?

herkes bu kadar yokken..
25. yakaladım seni!
»
Alakalı olabilir!
- etienne daho
- etienne cabet
- etienne weimann
- etienne gilbert
- etienne de crecy

nedir.Net