17 mayis 2006 barcelona arsenal cl finali
1. henry-ronaldinho karşılaşması niteliğinde olan final maçı.arsenal`in sağlam alan savunmasının karşısında yetenekli barcelona forvetlerinin ne yapacağı merak konusu.barcelona ağır basıyor gibi..
2. ingiliz ve ispanyol ekolünden fazla, fransız ve flemenk ekolünün kapışacağı maçtır. arsenal orta sahaya gelip kanatlara kısa toplarla akacak buna karşılık barcelona ayağa ve bunaltıcı paslaşmalarla hücum alanına taşınacaktır, gözden kaçan nokta barcelona kalecisi victor valdes'tir. arsenal'in her yerden şut çıkartabilen forvetleri kendisini epey zora sokabilir, hatta barça'yı kupadan edebilir. finale kadar barcelona'yı destekleyen ben bu defa arsenal formasını giyip ekran karşısında yerimi alacağımdır. lig bittikten sonra futbol için yemek üzerine sigara etkisi yaratacak olan maçtır aynı zamanda. ve unutulmamalıdır ki bu tip maçların favorisi sadece bahis kuponlarında yazılı olup şanslar %50 %50 dir.
3. kuuuulaklaaarııın çınlaasıın. **
şaka bi yana arsenal'in final kompleksine girdiği takdirde barça'nın alacağını düşündüğüm, esasında yüreğimin bi yerlerinde barça'nın almasını istediğim maç. ***
4. ilk yarısı sol campbell in golü ile 0-1 arsenal üstünlüğü ile nihayet bulmuştur.
5. ilk yarısı itibariyle çöldeki vahanın kaybolduğu maçtır.
6. dk.78 etoo dk.80 belletti 2-1...
7. maç 2-1 bitmiştir.
8. barcelona'nın üstünlüğünü kanıtladığı maçtır.
9. (bkz: türkilizce)
10. arsenal 11 kişi kalsaydı çok daha farklı olacak olan maçtı. yine de iki takımı da tebrik eder, başarıların devamın dileriz..
11.
seyir açısından geçen yılın final heyecanını verememiş maç. yağmur da cabası.
12. ertem şener'in maçın yine içine ettiği maçtır, yetkililere sesleniyorum: susmak ertem değildir, susmak erdemdir. türkçemizi güzel kullanalım.
13. barcelona ve arsenal arasında su kovası vs. doldurma yarışı da olabilir....kim kaç santilitre doldurdu mesela*
14. bütün turnuva barcelona'yı desteklememe rağmen "kim kazanırsa kazansın yeter ki güzel olsun" dediğim maçtır. barcelona'nın verilmeyen golünden önce hakemin golü vermemesine çok sevindim hatta. o dakikada gol olsa 10 kişi kalan arsenal'in zorlaması imkansız olurdu. muhtemelen benimle aynı görüşte olduğu için golü saymayan hakem olayı abartıp kural hatası yapmtı. penaltıyı vermeyip sonra da kırmızı kartı es geçince barcelona taraftarlığına soyundum tekrar. yanlış verilen bir faul sonrası gelen gol maç sonuna kadar tırnaklarımı yememe neden oldu. neyse canım sonuç olarak hakeden kazandı da rahatladı herkes...
Alakalı olabilir!
- 17 mayis 2000 galatasaray arsenal maci
- 17 mart 2010 barcelona stuttgart maci
- 17 mayis 2006 danistay a yapilan saldiri
- 17 mayis 2010 zonguldak maden ocagi patlamasi
- 17 mart 2004 fenerbahce genclerbirligi maci

nedir.Net