2007
1. İlk günü 1 ocak 2007 pazartesi olacak olan yıl. ve eğer sağ kalırsak milyonlarca yılda bir denk gelebilecek salı sendromu ile karşı karşıya kalacağız. pazartesi günü çatır çatır uyuma şansına sahip olacağız.
2.
fenerbahçe`nin her dalda kupa kaldıracağı sene !

3. fenerbahçenin 100. yılı

(bkz: 1907)
4. 3 ile iki defa kalansız bölünebilen sayı. ilk bakışta "ulan asal mı bu?" sorusunu sordurtmuştur bana. baktım buarda göremeyince kastım hesap makinesinde ve paylaşayım dedim.***
5. kurbanlar verilerek girilecek yil .
6. gelmesine az kalan, beklenen yildir
7. gazete ilanlarından anlaşılacagı üzere,bir sürü inşaat yapımının bitecegi,ve beylikdüzü,tuzla,pendik taraflarında lüx apartmanların teslim edilecegi yıl.
8. 365 gününün ve 6 saatinin hepsini görmek istedigim yil.
9. nedir net gelin canlar bir olalim zirvesinin yapılacağı yıl. 2008 de olabilir ama 2007 de umuyoruz, olsun artık. swh*
10. girdigimiz bir sey, belki yakında o da bize girecek.. zaman gösterecek..

edit: ayrıca ilk entrysini girdigim yıl. *
11. bulgaristan ve romanya'nın ab'ne girdiği yıl.
12. genel olarak herkes için sıkıntılı geçmiş olduğu söylenebilecek bir kaç yılın ardından güzel geçmesi, en azından daha az bezdirici ve daha az ızdıraplı olması beklenen senedir. lakin yedi rakamının kancallı mancallı olmasından kaynaklanan sevimsizlik, gördükçe bi fena yapıyor ümitleri...
13. şebnem ferah ile girilmesi nedeniyle (bkz: 31aralik 2006 yeni melek) umut dolu bir yıl.
14. arama aparatının varlıgına 5 gun dayanabilmiş sene
sonunda dayanamamış ve aparata patara kutere dalmıştır
15. 134 gazetecinin öldürüldüğü yıldır.

"uluslararası gazeteciler federasyonu, 2007'de çoğu irak'ta 134 gazetecinin öldürüldüğünü açıkladı.

federasyonun yaptığı açıklamada, 68 gazetecinin öldürüldüğü orta doğu'nun en tehlikeli bölge olduğu, somali'de 8, pakistan'da 7, meksika ve sri lanka'da 6, filipinler'de 5 gazetecinin öldürüldüğü kaydedildi.

irak, 2003'teki amerikan işgalinden beri gazeteciler için en tehlikeli ülke sayılıyor. 2007'de, bu ülkede 65 gazeteci ve medya çalışanının öldürüldüğü belirtildi. Ölen gazetecilerin biri hariç hepsinin iraklı olduğu bildirildi.

Özellikle irak gibi çatışma bölgelerinde, gazetecilere yönelik tehdidin hiç azalmadan sürdüğü belirtildi.

federasyon başkanı jim boumelha, "gazetecileri hedef alan şiddet olaylarının hala çok fazla olduğunu" söyledi. boumelha, "meslektaşlarımız, meslekleri nedeniyle hedef oldu ya da tehlikeli konuları takip ederken öldürüldü. Çoğunlukla da flaş haberleri takip ederken öldürüldü" diye konuştu.

fransa sınır tanımayan gazeteciler Örgütü, 2007'de 106 gazetecinin öldürüldüğünü açıklamıştı." *
16. aslında en çok, hrant dink'in katledildiği yıldır.
17. sadece gazteciler değil, bir çok masum insanın öldüğü veya öldürüldüğü, onlarca arabaların kundaklandığı, bombaların imha edildiği, yolda yatan kaza geçirmiş yaralıları ambulans şöförlerinin umursamadığı, fazılların sayların son aylarında ülkeyi karıştırdığı, magazinin her zaman olduğu gibi zirvede olduğu falan filan fıstık yılı.
bi yerlerde halâ insanlar ölmeye devam ediyor, birileri bişeyleri kaybederken birileri sahip oluyor.. neyini kutlayacaklarını bilmedikleri insanların kutlayacakları yıl, bu gün son günü.. "nice yıllara" demek geliyor insanın içinden ama böyle yılların neyine nice diyebiliriz, o da tartışılır..
*
Alakalı olabilir!
- 2007secim
- 2007 hedef 17
- 2007 nba drafti
- 2007 nin ilk entrysi
- 2007 iyi niyet duasi

nedir.Net