7 ocak 2006 istanbul kalburustu zirvesi « »
43. ilginç bir paradoks ve ironiyi bünyesinde barındırna zirve. o kadar tartışma oldu hır gür terane oldu.ayrım yapıldı dendi yapılmadı dendi, biz kalbur siz nalburüstüsünüz dendi denmedi. ehe biz mi yanlış okuduk bildik gördük neyse ama zirveyi düzenleyi fikri ortaya atan* ne davetli listesinde ne gelende ne gelmeyende salınmamışlar.
derin devlet dedikleri bu olsa gerek! biz gitmedik demek biz de kalburüstüyüz *. önümüzdeki maçlara bakacağızdır.
42. herkesin davetli olduğunu sandığım zirve... iyi ki gitmemişim demek düşer madem davetli davetsiz diye ayırılmış kimse de buna ses etmemiş demek moderatörlerin de bir bildiği var...
41. 2004 yılından beri hiçbir zirveye katılma başarısı gösteremeyen ben sonunda buna katılacağım dediğim zirve olsa da başarıp katılamadığım zirve. neyse, önümüzdeki maçlara bakıcaz.
40. gelecem deyip de gelemedim.. ilgililerden özrümü kabul etmelerini talep ederim..**
39. kendin çal kendin oyna hesabı olmuş zirve. * *
38. davetliler:

winthalas
shame on you crazy diamond
216
midas
schlingel
etienne
citizen
kethuda
selim isik
ubeydullah
madviper
maybe someday
kefci2000
situasyonist
king solomon
titrekmumalevi
bitlirapunzel
misszorro
billyyorum
mufettis
estranged
cesar pevase
geldiler
eroika
futursuz
hasbi
kati
schein
urashima tarou
ufaklik
hatsumi
duchamp
kofteril
bigloser
tevrenus
polgara
math
auryn
i walk alone
illegalteyze
carretera
haplo
mikelarteta
french vanilla
dacryphilia
claudia
aimar
esmax
arthurool
absinthe
clarias lazera
et ve kan kokusu
tuylu tuylu geyikli gece
akcurin
lalena
mavisular
kerata
caucas
nazli
uzunihsanefendi
saint simon
derectus
futursuz
nazli


katilanlar:

i walk alone
schlingel
etienne
kethuda
selim isik
ubeydullah
madviper
derectus
216
saint simon
lulu
engel


katilacagim deyip gelmeyenler:

misszorro
winthalas
maybe someday
lalena
futursuz


zirvenin yapilis sekline karsi cikip gelmeyi reddedenler:

quisatz haderah
mufettis
37. ard arda iki zirve olması biraz garip olmuştur ancak iki zirvenin ard arda gelmesi, sözlükte ne kadar çok farklı ve renkli insanın olduğunu yani sözlüğümüzün geniş bir yelpazesi olduğunu gösteriyor. bu zirvede yapılan en büyük hata* herkese açık olmamasıdır. sonuçta, burada bir şeyler yazıyorsunuz ve herkesi muhattap olarak alıyorsunuz. ancak, istemeye istemeye olsa bile* muhattap aldığınız kişiyle zirvede muhattap olmak istemeyi bırakın, zirveye "sen gelemezsin, çağıramıyoruz" deyip çağırmıyorsunuz. bu nokta garipsenmeyecek bir nokta değil.
sözlükte galatasaray maçlarının zirveleri de oluyor bazen. onlara da galatasaraylılar gidiyor genel olarak ancak hiç kimse sadece galatasaraylılar gidebilir demedi. sadece konsepti belirlediler. konsepti beğenenler de genel itibariyle galatasaraylılardı doğal olarak ve gittiler.
bu zirvede de bir konsept belirlenebilirdi. amaç, seviyeli bir muhabbetse, kopmadan, sarhoş olmadan belli başlı, gündemi belirleyen konulardan konuşmaksa bunu ilk entryde söylersiniz. nelerin yasak olması gerektiğini söylersiniz. buna göre konsepti beğenen gelir. zaten ard arda iki zirve var. gelenlerin yüzde doksanı, ikisine birden gitmez. böylece, herkes özgür iradesiyle karar vermiş olur ve isteyen, istediğine giderdi. böyle yapılmış olsaydı, herkesin tamamen desteğini alırdı. fikir ve amaç olarak mantıklı ve güzel bir zirve ancak belli bir kısma özel yapılmaya çalışması, zirvenin bu güzelliğini kaybetmesine neden oluyor. hatta, gelenekselleşebilecek bir zirvenin önünü kapatıyor.
kısacası belli insanları çağırmamakla sadece ayrımcılık yapılmış oldu ancak yine de "sen kimsin lan", bu zirveye gidenler "düşünemeyen örümcek beyinli" diye hitaplarda bulunmak yanlış. sözlük zaten basit bir zirve karmaşasından dolayı ikiye bölünecek nerdeyse. bir bardak suda fırtınalar kopuyor. böyle durumlarda en doğrusu seviyeyi korumak, zaten düşen seviyeyi bir de tartışmaları düzeysiz yaparak daha da katletmemek. bu nasıl yapılır? fikirler konuşulup, eleştirilir. kişileri konuşup eleştirmek sözlüğe sadece zarar verir.
36. 6 ocak 2006 erkek adam oynar zirvesi ile birleşip voltran zirvesini oluşturması gereken zirve. *
35. birinci yazarlar savasina sahne olmasından korkulan zirve.*
34. "ooo hayırlı olsun soykaya da eklenmiş" dedirten zirve...
33. spc'nin kalburundan geçenlerin çağrıldığı zirve. *
32. katılmayı düşünen yazarların dikkatine:

zirveye katılacak kişi sayısının zirve mekanına bildirilmesi konusunda son gün 6 ocak cuma günüdür. mekanda sıkıntı çekilmemesi için özverili olunmasını rica ediyoruz.
31. (bkz: 6 ocak 2006 erkek adam oynar zirvesi)
30. (bkz: külbastı) *
29. zirvenin amacına ulaşması ve sözlüğe zarar vermemesi yolunda organizatöre nacizane bir öneri :

nasıl ki devlet büyükleri bi yere giderken aynı uçağı kullanmazlar, beklenmeyen bir olay meydana gelirse çok kötü sonuçlar oluşmasın diye...

kalburumunüstü yazarlarımız da toplu taşıma aracı kullanmasınlar, zirve iki farklı noktada eşzamanlı organize edilsin.

sözlük cahil kalır valla maazallah.
28. "üsttekiler sizin olsun, alttakiler bize yeter" dedirten ve akıllara bir kalburaltı zirvesi fikrini getirten* zirve...
27. gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi, ister putperest ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel

mevlana
26. "ayyyyy mutlaka katılacağım. hele hele artık zirve biz fanilere de açık hale geldikten sonra asla kaçırmayacağım zirve. orada olmak, o büyük ve yüce insanlardan hayat dersleri almak, onların üstün zekasından faydalanabilmek ve onlardan hayatın anlamını öğrenmek benim için gerçekten unutulmaz bir deneyim olacak.
yaşasın kalburüstü yaşasın!!! neyse ben hemen gidip biraz ansiklopedi kariştırayım o zeki insanların zirvesine hazırlık yapayım."
dedirten zirve *
25. herkeşlerin gelebilerliği üzerine alınan karar uyarınca, beattles abilerin come together adlı güzide eserini hediye etmek istediğim zirvedir.
24. adını sol frame de bu kadar çok görünce öldüğünü sandığım zirve **
23. (bkz: yedik onu biz)
22. iddqd'nin de mutlaka çağrılması gereken zirve. *
21. yazarlari birbirine düsürmek için disaridan birilerinin * ortaya attigi zirvedir. böyle bir zirve olmayacaktir, olamaz da.* nedir net i içten çökertmeye çalisiyorlar, bu oyuna gelmeyin.
"kardesi kardese düsman ettirmeyin lan" dedirtir son olarak.
20. kalburüstü tabirinin kafaları karıştırması, manasızlık ve mantıksızlık ithamlarıyla nitelendirilmesi zirve isminin ne kadar isabetle konulduğuna delalettir. efendim, sözkonusu olan bir süreç, seyir ya da kimlikten hareketle yapılan bir değerlendirme değildir. herkes kendine belirlediği konumla, üslupla, meşguliyet ve gündemlerle maluldür. bu noktalara nisbetle, fikri, bilgiyi, insanlık meselelerini önceleyen ve sözlükte böylece mertebesini bulan yazarların biraraya gelip hasbıhal etmek istemeleri tamamen doğaldır. mamafih, mertebeyi tesbit ve tayin etmek de hiç zor bir ameliye değildir.şöyle gözucuyla bakmak kafi. bakıp da utanabilmek de bir fazilettir, korkmayın. son olarak; "kalburüstü" yerine "havass" zirvesi de denebilirdi. belki bir dahaki sefere öyle isimlendirir sayın tertipçiler. çünkü bunun zıddı olan "avam" tabiri sanırım daha açık.
19. (bkz: kalburabastı/aysu)*

**
« »
Alakalı olabilir!
- 7 ocak 2006 haggard istanbul konseri
- 7 ocak 2006 kipris hellim ekmek zirvesi
- 7 ocak 2006
- 7 ocak 2006 muhtemel broadcast konseri
- 7 ocak 2010 efes pilsen olympiakos maci

nedir.Net