80 ler modasi
1. ince çizgili etekler,vatkalı ceketler,göz alıcı renklerde büyük küpeler,bileklikler,şalvar modeli kot pantolonlar,kazağın kot içine sokulması gibi minik ayrıntıların bileşiminden oluşmuş moda.bireye 1980 li yıllarda ergen olmadığı için şükrettirir.
2. özellikle metal müziğin yeni yeni popülerleşmeye başladığı zamanlarda, dar deri pantolonu içinde pipisi bombeli adamlar bu modanın en önemli figürlerindendir. bir de böyle dolaşmakta bir garabet görmeyen o kadar insan nasıl bu zamanda bir araya geldi, bu moda nasıl oluştu hiç anlamam. herkes birbirini teşvik etmiş olsa gerek.
3. kesinlikle kontrast renkler, kesinlikle abarti vatkalar, kesinlikle kabarik etekler ve saclar, kesinlikle rengarenk bir makyaj, kocaman küpeler, deri eldivenler. kesinlikle michael jackson, kesinlikle madonna, kesinlikle diskolar. kesinlikle tozluklar, taytlar, füzolar, salvar pantolonlar, bermudalar. amerikan ya da paten sac kesimleri. kesinlikle müzik kasetleri ve video kasetleri.

sadece giysi olarak degil, her türden olgunun abartilisinin revacta oldugu, bir kisim insana göre kitsch, kimne göre kült kabul edilen akimlarin yasandigi yillar.

sahsi görüsüm ise *, kostüm tarihi boyunca yapilmis en rüküs seylerin bu dönemde giyildigidir.

saclara örnek: http://www.pixelbiscuit.com/80sparty_web.jpg
dönem kiyafetleri: http://www.kolafm.com/albums/Friend_of_the_Famous/Expose.jpg

(bkz: korkunc) *
4. şahsım bir seksenler modası olup annemle babamın ortak malıdır.***
5. yarasa kolları tamamlayan en abartılısından vatkalar mevcut idi. hatta öyle ki eğer gömleğin vaktası yoksa muhtelif boylarda alacağınız cırt cırtlı seyyar vatkaları omzuna takabiliyor ve küçük kafalı koca gövdeli bir amerikan fotbolcusuna dönüyordunuz. ayrıca döneme damgasını vuran diğer en moda kıyafetler arasında ise giyene 3 beden büyük gelen en bolundan kıyafetler, beli ince göstersin diye takılan kalın lastik kemerler, dar kot pantolonlar ve tabiki füzolar mevcut idi.

şahsımın esefle gözlemlediği durum ise bu kış 80'ler modasına alakalı alakasız her şeyin altına giyilen taytlar ve kat kat giyinmek sureti ile bel kıvrımının yok edilmesi şeklinde dönülmeye başladığıdır.

istemiyorum kardeşim o ucube şeyleri ne kendim giymek ne de başkasının üzerinde görüp göz zevkimin bozulmasını istemiyorum! üretmeyin!
6. günümüz modasında gerek müzikte gerekse kılık kıyafette kısmen hortlamıştır. hortlamaya da devam etmektedir. *
7. (#1239244)
8. (bkz: biri bizi kurtarsın)
9. alın hizasına takılan saç bantları ve kot üzerinden bacağa sarılan bandanalar da unutulmamalıdır.
10. en büyük handikapı asla dönmemek üzere gittiğini umduğum vatka olup kalan ayrıntılarda oldukça çarpıcıdır.büyük küpeler , fosforlu renkler, kabarık saçlar,taytlar,kalın kemerlerle dünya kocaman bir discoya ,karnavala dönmüştür. bolluk ve refah yılladır ,bir gevşeme yaşanmıştır
11. çay partileri yapılırdı. . birinin elinde bi radyo olurdu modern talking çalınırdı.kendi stillerince dans ederlerdi 80lerin discolarında. vatkaları abartılıydı pantolonları streç saçları permalı bir bukle öne düşmüş. unutulmaz..özlenir..
12. pantolonun içine kazak sokmak..
Alakalı olabilir!
- 80 ler makinasi
- 80 ler
- 80 lerde sac tirasi olmak
- 80 lerin objeleri
- 80 lerde pic olmak

nedir.Net