9
1. (bkz: dokuz)
2. damien rice'ın 2006 çıkışlı albümü..
3. serra yılmazlı, fikret kuşkanlı, ozan güvenli, ali poyrazoğlulu, cezmi baskınlı 2002 yapımı bir ahmet ümit filmi.
yeni dönem türk sinemasının en iyi örneklerinden biri.
ayrıca ödül sahibi.
21. istanbul film festivali en iyi film, en iyi kadın oyuncu serra yılmaz.

4. harika bir film. bulunması çok güçmüş biliyorum, televizyonda yayınlanması da oldukça düşük bir ihtimal, ancak olur da bir gün rastlarsanız sakın kaçırmayın derim. bir de, yukarıdaki entryde söylendiği gibi ahmet ümit filmi değil, teyzem'in de senaristi olan ümit ünalın bir filmidir.

------spoiler içerir------
-sansürden geçebilmiş olmasının tek sebebi bence sansür kurulunun filmin sonunu anlamamamış olması olabilir ancak. (bu arada benim de filmin ardından biraz ekşi sözlük yorumu okumadan anlamadığımı itiraf edeyim. ama nick fury abimiz de benim okuduğum entryleri okuyana anlamamış galiba, kendimi çok kötü hissetmiyorum o yüzden.) böyle sağlam ve cesur bir türk filmine çok rastlamamıştım.

-mekanın kısıtlılığına rağmen kesinlikle bunalmıyor ve keyifle izliyorsunuz, bütçesinin kısıtlı olduğu anlaşılabiliyor, ama bunu kesinlikle "çaktırmıyor." yönetmene saygılarımı sunuyorum bu açıdan.

-filmde söylenen tekerleme, tecavüzcü zihniyeti nefis biçimde tarif ettiği için filme bağlamsal olarak cuk oturmuş olsa da, kullanıldığı yer ve kullanım biçimi biraz zorlama, sanki araya sıkıştırma gibi durmuş.

-bir de, delikanlı tunç'un delikanlılığı, ses tonları ve el kol hareketleri biraz fazla kaçmış, ama diğer tüm film ve dizilerde övülüp kahraman ilan edilen faşist mahalle delikanlılarının ne mal, ne pislik, ne iğrenç yaratıklar olduğunu çok güzel anlatılmış.
5. ondan önce sekizden sonra gelen sayı
6. onlu sayı sistemin de yazılabilecek en büyük rakamdır ayrıca kendinden sonra gelen sayıyı bir basamak artırır.
7. digitürk vermekte sinema türk kanalında bu ara. hakikaten izlenmeye değer bir film. sen filmi mekan olarak sorgu odasının sırtına yükle, sonra da böylesine bir eser çıkar. hiç hafife alınır gibi değil.
8. dikey olarak tersinin ayna görüntüsü kendisinden 3 sayı eksiği olan altıyı gösteren sayı. *
9. beşiktaşın bir sonraki liverpool karşılaşmasının reytingini arttırabilecek rakam.
10. altunizade - birlik mahallesi seferini yapan iett otobüsünün hat numarası. seferleri oldukça az olan bu hattın pazar günleri hiç seferi bulunmamaktadır.
11. 9.9.2009 tarhinde gösterime girecek shane acker animasyonu. yapımcı tim burton.

film bir animasyon klasiği olmaya aday gibi gözükmekte.
12. http://www.apple.com/trailers/focus_features/9/large.html
13. sonsuza kadar devam eden pi sayısının bir milyarıncı rakamı.
Alakalı olabilir!
- 9s
- 9d
- 9c
- 9a
- 99

nedir.Net