adsl »
1. asimetrik bilmemne şeysi . hızlı bağlantı . yalnız hattınız ne kadar parazitli olursa o kadar yamuluyorsunuz ve download esnasında 0.34 k 2.5 kb gibi fantastik rakamlar görüyorsunuz . (bkz: ttnet mucizeleri)
2. buyuk bir umutla alinip husranla sonuclanan internete bağlantı şekli...
3. port olmaması sebebiyle sahip olunamayan bağlantı .tt yetkililerine göre şubatta yeni portlar geliyor.
4. kimisinin dağ başında çatır çatır kullandığı, kimisinin de istanbulun en güzel yerinde aylarca port sırası beklediği bir nevi hızlı internet, hem de 7/24...
5. büyük ölçüde türk telekomun kontrolünde olduğu için diğer issler dağıtıma başladıktan sonra almayı düşündüğüm internet bağlantı şekli.
6. ks. asimetric digital subscriber line
asimetrik sayısal abone hattı
7. oturduğum siteden birisine tam 1 yılda port açmış olan ve arkadaşımı bekletmekten kök saldırtan tt mucizesi
8. subatta gelecek denen portların mart ortası gelmesi sebebiyle hala sahip olunamayan bağlantı.tecrübeyle sabittir.
9. (bkz: internet baglanti alternatifleri)
10. 128 kb/s kısmen doğrudur. burdaki 128 sizin indirme hızınız değildir yani 128 k bağlantısı olan kişi 128 kilobyte/saniye ile download yapamaz. bahsi geçen 128, kbit cinsindendir.
8 bit = 1 byte, 128/8= 16k/sndir. ki 256klık bağlantıyla 60 kilobytelık downloadlar görülmüştür. (bkz: yurtiçi sunucular)* ortalama hız ise 20-30k gibidir.
11. mart ayında gelecek olan, ancak hakkında sürekli kötü şeyler duyduğum, telekom'un belki de dünyada en çok küfür yiyen kurum olduğunu düşünmeye iten, kesintisiz bağlantı hedesi.
12. kablonetten daha iyi oldugunu dusunduyum,martta gelcek denilen portların mayıs sonuna kaldıgını ogrendigim baglantı olayı
13. kağıt üzerinde kablonetten daha iyi ancak pratikte türkiye'de daha berbat olan, 2001 senesinde 6 ay kullandığım, daha sonra mücbir sebeplerden ** ötürü bıraktığım bağlantı modeli. ayrıca downloadlardaki hızı sabit 13k olup * upload'u berbattir.
14. turk telekomun okullara ucretsiz verdigi bir hizmettir.
15. okuduğum üniversitenin bize sağladığı faydaların en büyüğü olsa gerek..internetin 24 saat açık olması ve internet sayfalarına hemen ulaşabilmek de bir o kadar güzel tabiiki..
16. (a)synchronous* (d)igital (s)ubscribers (l)ine. bildiğimiz iki telli telefon hattı üzerinden hızlı veri iletimi sağlayan teknoloji ve bu teknoloji ile sunulan internet bağlantı hizmeti.

İyi planlamış altyapı* ile, 8mb/s hıza ulaşılabilmektedir. asenkron olması, bu servisin ev kullanıcısı düşünülerek planlanmış olması, dolayısıyla da transfer hızının transfer yönüne bağlı olarak değişmesidir.

dolayısıyla servis hızı, tipik olarak, 128/64, 1024/256, 4096/512** gibi ikili rakamlarla ifade edilir. bunlardan ilki kb/s cinsinden, birşeyler indirirkenki hiz limiti; ikincisi birşeyler gönderirkenki hız limitidir.
17. hızlı ve problemli, çalıştığında büyük rahatlık sağlayan, doğru düzgün çalışmadığı zaman da saç baş yoldurtan bağlantı şeklidir.
18. 15 mayısta sonra izmit te dağıtımına başlanıcak olan internet sağlayıcısı..
19. istanbulda bir kesimin çok memnun olduğu ,geri kalanının ise telekoma canlı bomba olarak saldırmayı düşündüğü internet bağlantı yöntemi
asymmetric digital subscriber line
20. asymetric digital subscrieber line

yani asimetrik dijital kullanıcı hattı.bir çift bakır kablo üzerinden yüksek bandwithlerde veri transferi sağlamaya yarayan zımbırtı.kullandığı frekans aralığı yüksek olduğu için telefondan bağımsız olarak çalışır.bu sayede internette iken telefon meşgul olmaz.
genelde download/upload oranı 4/1 dir. (512kbps/128kbps) gibi.
bu bağlantının akrabaları için:

(bkz: sdsl)
(bkz: hdsl)
(bkz: vdsl)
(bkz: tdsl)
(bkz: hede hodo)

21. bölgesine göre çok iyi bölgesine göre aşırı berbat olan internet...
alırken dua edin ki; iyi bir bölgede oturuyor olun...**
22. santarale olan uzaklık limiti aşıldığında saçmalamaya başlayan erişim şekli.
23. offline olduğunuzda taksimetre geceden yazıyormuş hissi veren teknoojik gelişme.
24. şu anda kullandığım, firewall da içeren, 256kbps internet erişimi.
oldukça hoş, sadece multiplayer oyunlarda siz oyun kurarsanız kimse katılamaz.
(bkz: firewall)
25. firewall'un modem ile birlikte geldiği (muhtemelen zoom), hat açılırken telekomun cahilliği yuüzünden kullanıcıyı baya üzen fakat sonrada sabit telefon faturasıyla mutlu eden internet erişim şekli. söylentilere göre tüm ülkenin bantgenişliğinin artmasıyla 128'lik bağlantıların fiyatı sabit kalacak hızı iki katına çıkacak yani minimum bağlantı 256/64 olacak.
»
Alakalı olabilir!
- adsl 2
- adsl kota
- adsl modem
- adsl ucacak
- adsl ve kazaa

nedir.Net