ahmet aslan
1. rüzgar ve zaman adlı kaliteli bir albüm çıkarmış,etnik müzik yapan çok farklı bir yorum ve ses rengine sahip sanatçı.

http://www.schroederdesign.com/ahmetaslan/launcher_turk.html
2. mikail aslan'ın kuzeni
3. "tanimadigim ten" isimli sarkisi cok basarili olan sanatci. albümdeki enstürman kullanimi ve müzikler cok iyi
4. tunceli doğumlu, iü konservatuar mezunu, olağanüstü bir ses rengine sahip, çaldığı farklı enstrumanları en iyi şekilde konuşturabilen, tip itibari ile biraz kazım kayuncuyu andıran nadide özgün müzik sanatçısı. wa u waxt-rüzgar ve zaman isimli albümü ve bu albümünde yer alan tüm şarkıları dinleyenleri bir yerlerden alıp başka yerlere götürecek cinstendir. özellikle tanımadığım ten, susarak özlüyorum, xerib, pervane, meso ve qirayis adlı şarkıları çok özel ve güzeldir. zazaca söylediği şarkılarında ise ayrı bir hava ve duygu vardır. şarkılarında kendisine ait farklı ses tonlarıyla yarattığı ikili vokaller ve ustalıkla çaldığı gitar ve tembur, sözlerin önüne çoktan geçmiştir bile.
5. ilk dinlediğinizde pek birşey anlamadığınız fakat tekrarında inanılmaz soft bir duygu oluşturan kişi.
6. "tanimadigim ten" şarkısını söylerken ilk başta sanki "küfür mü ediyor ne" izlenimi yaratan(haşa) adam. susarak özlüyoruz kendisini dinlemeyi.
7. etnik müzik yapar bu şahıs. bu toprakların müziğini yapar. anadolu'nun. dinlerken tüm anadolu topraklarına çıplak ayakla basıyormuşsunuz hissiyatı verir. sözleri dinlemeyip yalnızca melodilere bıraksanız bile kendinizi, arındığınızı hissedersiniz. şivesini yadırgamaz da sözlerini de dinlerseniz bambaşka alemlere akarsınız bu sefer. siz de susarak özlemenin keyfine varırsınız. bütün öpmelerinizin birer birer düştüğünü hissedersiniz. içinize vakitsiz anda düşen kırıntının varlığının farkına varırsınız. hayatta keder ve budalalıktan başka bir anlam olmadığını anladığınızda, aradığınız aşkın aslında bambaşka yerlerde olduğunu görürsünüz. içinizde mekan tutmaya başlayanın kim olduğunu sorgulamaya başladığınızda ise tanımadığınız tenle tanışırsınız. şarkı bittiğinde ise saygıyla eğilirsiniz bu adamın önünde. bu topraklara gelmiş sayılı gerçek sanatçılardan biri olduğunu kabullenirsiniz sonunda...
Alakalı olabilir!
- ahmet arslan
- ahmet altan
- ahmet san
- ahmet hassan
- ahmet baskan

nedir.Net