ask »
1. dunyanin en bok olayi.Özellikle karsi taraf sizi istemiyor ise intihar nedeni.İnsana en cok mutluluk veren kisinin, en cok aciyida verebileceini gösteren ibare..
2. insanı aptallastıran hissiyat.
3. kavuşamazsın aşk olur...kavuşursun biter...
4. ing. ask: sormak
5. duygularin mantigin onune gectigi, beklenti duzeyini artirdigi icin her iki tarafa da globalde zarar getiren, tehlikeli ve saplantili sevgi modeli. sevmek istikrar, asksa ucarilik semboludur.
6. hayatın olmazsa olmazlarındandır. kanımca insan birkere aşık olmalı ve bunu sonsuza dek sürdürmeyi bilmelidir. aşk ölmez sadece farklı dönemleri vardır. tabi eğer gerçekten seviyorsanız ve karşılıklı ise.
7. bir ilişkiyi,eşlerin birbirine duydukları gereksinimden çok daha büyük olduğunda en iyi ilişki haline getiren duygular bütünü.
8. (bkz: hastalık)
9. insana kendisine bile yanlıs gelen herseyi yaptırabilecek olan guc,aura...
10. (bkz: agony)
11. türkçe karakter gerekliliği hissettiren durumu özetleyen bir soru. aşk başlığı altına muhtemelen duygusal ya da seksi ifadeler girilebilir. oysa ask için daha farklı hedeler üretilebilir. dolayısıyla en kısa zamanda türkçe desteği şarttır.
12. (bkz: join me in death)
13. degisik tariflerle ifade edilen,ben de yanlizca aci birakan ilginç bir duygu(bkz: bu insan aşkı için geçerlidir)
14. "sen bende ben ölürsem ölürsün,
sen ölürsen ben zaten ölürüm" sözünü söyleyebileceğiniz bir varlığa sahip olma durumu
15. iki kişinin kavuşamadan birbirlerini sevmesi olayıdır.birbirlerinin olunca aşk biter.
16. aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir.ve aşk öyledirki nerde imkansız varsa onu seçer.
17. boşu boşuna birisini düşünme olayı olsa gerek...*
18. insanın hem heyecanlanıp, hem de tırsması durumu. her telefonu acaba o mu diye umma paranoyası. her boş ve kısmen dolu anlarını onunla geçirme hayali kurmaca, hatta bunun için boş zaman yaratmaca. sevgiye dönüşebilirse şanslı olunan bir durum. genelde kıskançlık, elde etme, arzu, doyumsuzluk, akabinde nefret, yoketme ve küskünlük veren hisler silsilesi. gerçeği doğrudan ayırtan, yaşamı yaşamaya değer yapıp sonra yaşamaktan korkutan, inançları sarsan, devletleri yıkan, en güçlülerin korktuğu, en fakirlerin unutamadığı, yalnızlık gibi bir birime sahip olup da ölçülecek cetvel bulunamayan değer. değersizlik ve gerekirse şerefsizlik. yerine göre ego, bazen ise sadece umut. gülün kokması, arının bal yapması, güneşin doğması, doktorun ameliyatı, şoförün kornasını çalması, neil armstrongun aya ayak basması. kimisi için tek tutanak, kimisi için tek eziyet. bir hediye. bir lanet.
19. hepimizin yaşaması gereken belki de duyguların aynı anda hem en güzeli hem de en iğrenci.1 dakika içerisinde sizi mutluluktan da acıdan da ağlatabilir.nasıl oluştuğu tarafımdan çözülememiştir.bunlar bir insana duyulan aşktır.
bir de bir varlığa duyulan aşk vardır ki o da bambaşka bir şeydir.o aşktan çok tutkudur.onsuz olmuyordur. gariptir,gariptir,gariptir...
20. yaşanası güzel yaşamaya değer tek şey.acı çekmesi bile güzel oluyor aşıksan(bkz: mazoşist)
21. (bkz: ask yapmak)
22. melatonin hormonunun artıp azalması ile ilgili bir hastalık türü.
23. yok öyle bişey (bkz: unutamamak)(bkz: ağlamak)
24. keşke geçmese dedirten, geçici delilik durumu. hormonların beyni yönettiği, kişinin rasyonelliğini yitirdiği bir süreç. kendisinin gözü kördür.
25. ing: love
alm: die liebe
isp: amor
'haz el' amor conmigo-benimle aşk yap
fr:amour
»
Alakalı olabilir!
- aski
- aske
- askla
- askin
- askim

nedir.Net