aski
1. ankara su kanalizasyon işleri 'nin kısaltılmış hali
2. ascii' nin okunuş şekli.
3. ankara da yine bu isimli bir spor salonu bulunmaktadır.
4. kontorlu su satiyorlar,yerel secimler yaklastigi icin halka bedava cay dagitiyorlar
5. halk edebiyatında saz şairleri aralarındaki şiir yarışmalarında kazananlara verilmek üzere duvara tüfek, kılıç, heybe, saz gibi şeyler asardı. bunlara askı, askıyı kazanmaya da askı indirmek denir.

6. elbise vb. asmak için kullanılan araç.
7. (bkz: aksi)
8. giyeceklerin kırışmaması için kullanılan şey.**
9. *(bkz: askim) *
10. pantolon düşmesin diye omuzdan sarkan, klipslerle tutturulan giyim ürünü.
11. adana su ve kanalizasyon idaresi.
12. insanı sevimli kılan ama saygınlığını zedeleyen giyecek aksesuarı.
13. adam yayınları'ndan, ismet özel'in bir dizesinden, bu dizesinden, kitap çıkmıştı; "çatlıycak kadar aşkî" diye. adam yayınları'nın küçük ve özel ciltle yaptığı kitaplardan biridir. bu serinin kitapları oldukça pahalıydı ilk çıktığı zamanlar. kitapçıda orasına burasına bakabiliyorduk ancak kitabın. memet fuat öldü, adam sanat kapandı, adam yayınları kapanma noktasına geldi, böylece kitaplar ucuzladı şimdi. dizenin ne kadar güçlü olduğunu, kitabın kapağında, kitap ismi olarak görünce insan daha bir anlıyor diyeceğim ama oldukça öznel bir yorum olacak. önermemi şöyle güçlendirebilir miyim? bir deneyelim bakalım. şiir dediğimiz şey, zaten öznel bir iş değil midir? şöyle ki, şair şiirini yazar, yayınlanır ve iş edebiyat tarihçilerine kalır. bazısı makale yazar o şiirden (ya da dizeden), bazısı tez yazar, bazısı bir şairi incelemekle doktor olur, doçent olur, profesör olur. ama sonuçta, o bilimsellik de içinde mecburi bir öznelliği barındırır. barındırmak zorundadır da ayrıca, sanki (?)

aşki'den, çatlıycak kadar aşkî'ye, oradan da şiirin ne'liğine kadar sıçradım ya, allah benim iyiliğimi versin. gerekli bakınızlarımızı da verip ayrılalım:

(bkz: adam yayınları)
(bkz: memet fuat)
(bkz: adam sanat dergisi)
(bkz: ismet özel)
(bkz: şiir)
Alakalı olabilir!
- askin
- askim
- askisi
- askici
- askitom

nedir.Net