bach a l orientale
1. anjelika akbar'in bach'i dogu ritimleriyle sentezlemesi ve erkan oğur, mısırlı ahmet, ercan ırmak gibi kimselerin katkısıyla ortaya çıkmış degerli ve basarili album.

sarkilardan birinin klibinde asena dansetmisti. konserde de gobek atacakti ama kahpe felegin kor kursunu bacagina girmisti bir kere...*
2. yerel ve batılı, dünyaya mal edilmiş değerlerin harmanlanabileceği iddiasıyla yapılmış güzel albüm. fakat her zaman olduğu gibi klasik batı müziği hocaları tarafından bolca eleştirildi. çünkü onlara göre bach müziğini ilahi bir şekilde bestelemişti. ufak hesaplarla, halkın saflığıyla işi yoktu. halka indirgemek yalnızca kaliteyi düşürebilirdi.

(bkz: anjelika akbar)
(bkz: ısparta gülü)
3. anjelika akbar`in bir takim dansözleri falan da isin icine karistirarak yaptigi ucuz, seviyesiz, iflah olmaz rezillik.
(bkz: sicip batirmak)
4. "gerçek müzik saftır, onun için akıl gerekmez. o zaten tam ve kamildir. zaman, mekan, kültür, millet, kişi, cins, bencillik, matematik, fizik, armoni kaygısı, doğruluk, yanlışlık ve ticaretten muaftır... bilinmeyen zamanlardır, dedem korkut'tur, bach'tır, sen'dir, ben'dir. heryerdedir, yokluğu bile kendisidir. ve "bir"dir.

biz onu sadece keşfederiz." erkan oğur

(http://www.anjelikaakbar.com)

5. anjelika akbar'ın, "dağ köyünde çobanın söylediği türkü, mozart'ın senfonisi, hint ragası ya da hırvat dansı, doğu ritmleri ya da bach'ın ölümsüz eserleri...hepsi özünde 'bir'" sözüyle süslendirdiği, 2002 çıkışlı albümü. özellikle lotus 1 parçasında, piyanonun keman ve neyle dansı insanı hüzünlendirir.
Alakalı olabilir!
- bachelorette
- bach ailesi
- bachata
- bachofen
- bachelor

nedir.Net