bamboocha
1. şu sıralar fanta reklamlarıyla özdeşleşmiş kelime. reklamda bir yaşam biçimi olduğu söylenir. ayrıca hayata koca bir kaşıkla dalmaktır ... * * *
2. çekirdek aileyle eğlenmek, şömine ateşini izlemek, yeni insanlarla tanışmak demek. bamboocha hayata koca bi kaşıkla dalmak demek.
3. reklamlardan öğrendiğimiz kadarıyla bir yaşam tarzı. peki bu niçin bamuçya diye telaffuz ediliyor. ha niçın...
4. jimi humuhumunukunukukumumukuakua ve küçük biraderinin "eating life with a big spoon" diye tanımlandırdığı olaydır. Ülkemizde gösterilen reklamda ki gibi aslında hayata koca kaşık ile dalmak değil hayatı koca kaşık ile yemek, hayatı çabuk yitirmektir.

(bkz: hızlı yaşa genç öl)
5. mauri dilinde. "yeter ulan. burda da mi?" anlamina gelen argo kullanim. muson yagmurlarinin bastirmasi ile iliklasan denizde kiyiya yakin yerlerde koperkbaliklarinin artmasi sonucunda sorf sezonunun tatile girmesi olayina verilen isim. vaka i hayriye.

reklam mottosu. isin cilkinin ciktiginin gostergesi. rahat biraksinlar ada insanlarini. balinalara ozgurluk. dokanmayin aslanima sendromu.
6. alti üstü aromali bir içeceği hayat felsefesi yapabilecek kadar ileri giden reklam takımını tebrik etmek gereken reklam
(bkz: abartmasan)
7. (bkz: jimmy humu humu luku luku apua)
8. http://www.fanta.dk/ adresinden nedir, nasıl olunur öğretilen hede. ayrıca bilgilerinizi seçip bide isterseniz resminizi upload edince bamboocha nın yaşamınızı nasıl değiştireceğini gösteriyor.
9. la bamboche : eğlenti, yiyip içme, alem. bambocher: felekten bir gün çalmak. (fransızca sözlük)
10. abidik kubidik bir fanta reklamının abidik kubidik bir felsefesi..
11. fanta reklamının sloganı ancak 'bamboocha nedir?' sorusunun bir türlü cevabı alınamamıştır...
* * *
12. kadıköy dem kafe'de içilebilecek nargile tütün çeşidi. güzel bir karışımdır tavsiye ederim. turunçgiller ağırlıkta oluyor ...

(bkz: dem)
Alakalı olabilir!
- bambo
- bamba
- bamboleo
- bambi cafe
- bambam

nedir.Net