barbour
1. ulkemizde maalesef tikkylik alameti sayilan ingiliz mont markasidir. yesil, kahverengi, lacivert ve siyah renklerde ve birkac modelde uretilmektedir. pahalidir ama *guzeldir, kalitelidir.
2. ailemin bütün ısrarlarna rağmen tikkylik simgesi olduğunu düşündüğüm için almaktan kaçındığım mont markası *
3. (bkz: cadde insanı)
(bkz: yaz ortası timberland bot giymek)
(bkz: tikky)
4. (bkz: puma) ayakkabı, (bkz: diesel) kot ve (bkz: tommy) üst ile tikky üniformasını oluşturur. güzeldir, ama kaçınılmalıdır. balina yağı geçince su geçirmezliği de gider, yağlatırsanız da iğrenç kokarsınız.
5. ben tikiyim diye bağırmak isteyen insanların giydiği mont.malesef ki bunlardan sokağa çıktığınızda bir sürü kişide görebilirsiniz.bazı arkadaşlar olayı abartıp yazın bile bu montçuklarından ayrı kalamazlar.
6. yunan medyasinin haberine göre* basbakanimizin* esinin basörtüsünün markasi.
7. ingiltere de köylülerin giydiği montların türkiye de milyarlarca liraya satılmasını sağlayan marka...
8. soğuktan ve yağmurdan süper koruyan ama kızılay dağıtmış gibi durduğu için artık pek giymek istemediğim, kötü hava koşullarının savaşçısı güzel mont.
9. üstüne basarak söylüyorum ;

dünyada hiç bir mont onun kadar sıcak tutamaz.. nedeni ; gerçek balina derisinden yapılıyor olması.. ve bu sebepten pajalıdır.. tikyy markası olduğunda değil...

her bok gibi tikky markası diye alamayanların bok attığı marka...

ayrıca ingiltere balıkÇılarının giydiği mont...
10. tercih edilesi , sayesinde hiç üşüme sorunu çekmediğim mont .. üstelik denildiği gibi koku sorunu fln uzun sürmüyo kesinlikle ve 3 senedir kullanmama rağmen hala yağlatma ihtiyacı duymadım .. ayrıca thefirstfbliarkadaşımın söylediklerinin tümüne birden katılıyorum ..
11. kızılay'ın zengin ailelere yaptığı yardım
12. kışın pek ısıttığı iddia edilen, fakat sadece hırkanın bile fazla geldiği günlerde birilerinin üstünde görmem üzerine acaba yazlarıda ferahlatıyor mu insanı diye düşünmeme neden olan mont markası. *
Alakalı olabilir!
- barbut
- barbun
- barbar
- barbeku
- barbara

nedir.Net