ben kurdum
1. soruya muhatap olan şahıs kürt değilse, en doğal cevap bu değildir; en doğal cevap, "ben kürt değilim."dir.
2. ü harflerinden yoksun olunca "ben kurdum" diye okunan, kurtlar sofrasında kurtlarca telaffuz edilmesi uygun deklarasyon.
3. türkiye her ırk'ı her din inancını kapsayan geniş ve medeni bir ülkedir.gelin görelim ki şu sıralar avrupa birliği'ne girmek üzereyken hala böyle sanal sözlüklerde bile böyle sırf sansasyon çıkarmak için gündeme imalı imalı mesajlar çıkartılıyor.bakalım ne olucak halimiz.* önemli olan türk olduğunu bilip ona göre hareket edebilmektir.**
4. "kim kurdu ? " sorusuna cevap olabilir
5. eğer "kürt müsün" sorusuna cevap değilse,gereksiz bir sözdür.ne de olsa hepimiz kardeşiz ne gerek var etnik kökenini belirtmeye.
eğer arkasında gizli anlamlar varsa türkiyenin pek çok bölgesinde söyleyenin can güvenliğini tehlikeye sokacak bir sözdür.tavsiye etmiyoruz
6. artık beni de faşist zannederler diye bir kürte utana sıkıla sorduğum sorunun olası cevabı. artık ciddi bir tabu olmaya başladı bu ülkede.
7. ben lazım, ben çerkezim, ben arabım, ben ..... diyen olmadığına göre söylenmesi gereksizdir.
8. sanılanın aksine adana'da sorulursa "ben arabım" diyen kişi çok olur. genel ismi de fellahtır. bunun yanında "ben çerkesim" diyenlerde çok görülen birşeydir.
9. kurt değil kanişsin sen kaniş.
10. ben bozarım sana ne diye devam edebilecegimiz cümle *
Alakalı olabilir!
- ben ozgurum
- ben bunu gordum
- ben buyum
- ben osurmadim
- ben kendim

nedir.Net