beyaz «
26. mor ve ötesi nin ve feridun düzağaç ın en güzel şarkılarından biri.
27. bıkılmayacak,çok anlamlı ve mor ve ötesinin en güzel şarkılarından biri. bırak zaman aksının 23le beraber en damar şarkılarındandır.harun tekinin vokalide bu şarkıya cuk oturup; insanın içine işler.konserlerinde söyledikleri versiyonuda ayrı bir güzeldir.
28. saflık timsali.*
29. adamı kaldırıp yere çakan bir mor ve ötesi şarkısı..dinle dinle dinle bıkılması pek mümkün değildir.akustik sesler insana yanında çalınıyormus hissi veriyor.şimdi düşününce albumdeki sırasına göre hemen arkasındaki "ne" ve "balıklar" da güzide rak musikisi eserleridir.
30. aslında renk olmayan renk! hazırlık okurken resim öğretmenimiz bize renk olmadığını söylediği şey şudur ki beyaz tüm renklerin karışımıdır.aradan bunca yıl geçti hala kafamda soru işaretidir bu.bir digeri için (bkz: siyah)
31. beyazdan beyaza fark vardır tabi.
(bkz: rinso beyazi)
(bkz: omo beyazi)
(bkz: ariel beyazi)**
32. en bi meşhur ,medyatik ,sanatsal içerikli olanı titan beyazıdır
33. (bkz: beyazi renk sanmak)
(bkz: boyadir o boya)
34. "sadece önce şaşkın
dibine dek beyaz sonra
iyi ki varsın, iyi ki yokum"

sözleriyle dinleyeni kendinden geçiren, kafanızın iyi olması ve aşık olmanız durumunda sizi gözyaşlarına boğabilecek kadar güzel mor ve ötesi şarkısıdır. canlı performansı ile stüdyo kaydı çok farklı olan ama her ikisi de ayrı ayrı çok iyi olan şarkıdır. *
35. istikrarı, devamlılığı, temizliği simgeler. beyaz elbiseler, çevrenizdekilere sizin temiz olduğunuz imajını verir. politikacılar beyazı pek severler, çünkü temiz, dürüst imajı vermek isterler. bayazı her renkten fazla seven bir kadın, bilerek veya bilmeyerek, kalben ve zihnen temiz ve saf olduğunu ortaya koyuyor demektir. beyazı seven erkekler ise soğukkanlı, cömert ve hatta zalimdir.
(bkz: incity)
36. kaçınılması gereken beyaz üç tanedir.

* * *

*
37. milas'ta bir turan erol beyazı
bir çocuğun yüzünde.

ilhan berk
tasbaskısı
38. (bkz: beyazımsı) (bkz: beyazımtırak)...
39. sağlık, temizlik, doğruluk ve güven ifade eder. masumiyeti, barışı, tarafsızlığı belirtir. ölümün rengi de beyazdır, çünkü arınmışlık vardır. gelinliklerin de beyaz oluşu saflık vurgular. beyaz nötr bir titreşime sahiptir, titizlik, ayrıntıcılık barındırır. şaşkınlık, karşılıklık, yas, ölüm gibi konuları da simgeler.

örneğin baskı ile ölüm arasındaki ilişkiyi, balinanın beyazı ölümü, kaptanın siyahı ise baskıcı oluşunu temsil ederek yansıtır. (mobydick)

(bkz: renklerin anlamı)
40. istikrarı, devamlılığı, temizliği ve masumiyeti simgeleyen renk. beyaz, saflığı telkin eder. gelinlikler bu nedenle çoğunlukla bu renktedir. siyahın tersine dışadönük bir renktir. Çığırtkan ve doyumsuz bir etki de bırakabilir. beyaz, mavi renkle arınmış ve tazelik yanında mutlak steril bir temizliği vurgular. süt, yoğurt, peynir gibi maddeleri, tıbbi maddeler ve temizlik maddelerinin ambalajları ürünü çağrıştırmanın yanında özellikle temizlik ve sterilizasyona vurgu yapar. ışığı yansıtması nedeniyle parlak, belki de kar ve buz rengi de olmasından dolayı soğuk bir etkisi vardır.

kaynaklar :
color and communication - jean-paul favre, andré november
type & color - alton cook, robert fluery

birde şöyle biri vardı: (bkz: zekeriya beyaz)
41. (bkz: evlilik ne zaman)
42. ruscasi, beyliy.
43. en kişiliksiz renk
44. feridun düzağaç'ın konserlerinde es geçmeyip her defasında söylediği şarkıdır. söylerken gökyüzüne yükselir, bu dünyada değilmiş gibidir. babasına yazdığı söylenir. bildik, iç burkan şarkılarından biridir. bazı cümleleri insanın yerden yere vurur.*

daha baba olmadan babamı yitirmişim.... sahte yüzler hep mideme dokunmuş...bahar yaşta güzmüşüm yorulmuşum...düşlerimin ardında gizlenen beyazları, aramışım durmuşum , yorulmuşum...

«
Alakalı olabilir!
- beyaz tv
- beyaz oy
- beyazit
- beyaz ev
- beyaz et

nedir.Net