bir yolcunun gunlugu
1. kadıköydeydim.işim vardı hasanpaşada,hallettim ve arasokaklardan köpeklerden kaça kaça evlendirme dairesine kadar geldim.sanki bir savaştan tek başıma çıkmıs gibi,kendime güldüm.karsıdan gelen kadıköy-kücükbakkalkoy minibusune bindim.minibuse girdim ve ucreti uzattım.her zamanki gibi bana yer yoktu.bu gibi durumlarda oturan yolcuları suzerim hep, cunku erken kalkacak olanlar arasıra ayagı kalkıp karsıya bakar,en sonunda ilk avımı yakalamıstım.hemen yanına gidip orada bekledim.birden baska bir yolcu daha gelip yanıma dikildi.acaba o da mı anlamıstı ? neyse nede olsa yolcu kalkınca ben daha yakın taraftaydım.normal de bu kadar onemli degil oturmak yada oturmamamak ,fakat bu gun cok yorgunum,kesin oturmam gerekiyor.neyse hanfendiden musait bir yer de nidaları yukseldi en sonunda.bende sinsi bir gulus ,minibus yavasladı ve yolcu ayagı kalktı,işte o an ,koltuk bombos bir sekilde yeni efendisini bekliyor,fakat karsımdaki adam hemen suzulup sanki koltukta bin dolar varmıs gibi koltuga atladı ben oylece kaldım.o anda adamı bogmak istedim.

...goztepe civarlarında bir yolcu daha inmek istedi ve bu sefer sıra benimdi ,tam hareketlenmistim ki bu sederde baska bir yolcu sesden daha yuksek bir hızla oturdu.ya bende bir eziklik vardı,ya da digerleri cok yırtıcıydı.sanki diger oturanlar bana icten icten guluyordu.acaba kısılık yansıması mıydı bunlar ? ben ezik birisi digerleri istedigini elde eden.tamam cok basıt ornekler ama seytan ayrıntılar da gizli degil miydi ?

...inmeme 10 dakika kala bir yer daha bosaldı ,fakat oturacak ayaktaki tek kisi bendim.haliyle savasmadan direk oturdum.ne yani simdi ben sadece savasmadan elde edilenleri mi elde edecektim hayatta,yok hayır ,altı ustu bir minibus koltugu nasıl bu basıt ornekle karsılastırabilirim ki ?

degil mi ?
Alakalı olabilir!
- bir tikinin gunlugu
- bir penisin gunlugu
- bir yazarin sozluk gunlugu
- bir pisligin gunlugu
- bir abazanin gunlugu

nedir.Net