biri bizi gozetliyor
1. bir kaç yıl öncesinin fırtınalar koparan yarışması
2. .. ve kim olduğunu biliyoruz. o bir sözlük moderatörüdür!
3. 6ncisinin baslamasinin arefesindeyken Öykü serter'in ve doga bey'in star televizyonundan ayrilmasi akillari karistirmistir.yarisma kisaca 15-18 kisinin bir eve sokulmasi evin ihtiyaçlarini karsilamak için taksicilik yapilmasi mimalinde olup insanlarin ilgisini çekmeyi basaran bir hal almistir.orjinalinin adi big brotherolan yarismanin almanya ayaginda bir türk son 3 e kalmayi basarsa da birinci olamamistir.evin tuvaleti ve giyinme odalari hariç her yerinde kameralar bulunmaktadir.(tuvalet diyorum banyoda var)bbg ülkemizde ilk olarak show tvbünyesinde yapilmistir diger ülkelerin aksine 5 bbg içinde hiç birinde cinsellik olmamis yalniz 1nci bbg de hülya devamli havlu ile gezmis ve puan toplamistir.ancak daha sonra yaptigi açiklamalarda melih ile sevistigini söylemistir,ancak gemi de.bbg den sonra genel de orada neler oluyor adinda bir yarisma daha yapilmis yarismacilarin birbirlerine evde söyleyemediklerini söyleyebilecekleri bir platform olusturulmustur.

bbg1 de murat,eray,melih(kazanan),sinan,hülya,semih;bbg 2 de edi(kazanan),ali(zenci),hacer,cüneyt,dogan;bbg3 te alper,kaan(kazanan),umut,fatih,elif(sisman olan),basak;bbg4 te ugur(delikanli tripleri olan),bleda,beni,sinem ve son olarak bbg 5 te viken(kazanan),ata(elenen),ebru olmuslardir.kisaca herkesin karsi çiktigi ve sevmedigi fakat herkesin izledigi program.
4. devamında da orada neler oluyor olan yarışma.
5. özel hayatın kamuya açıldığı bunuda çoklarının beğeni ile takip ettiği bir program. tek başına yaşanan aşkların ve ilişkilerin anlamsızlığını anlyan bazı kesimlerin bunu birlikte yapma/yaşama girişimi. modernleşme sürecinin uzak bir uzantısı olarak düşünülebilecek, diğer modern unsurlar gibi dışarıdan ithal edilen televizyon programı.
6. kabusun başlangıcı, kim bu fikri televizyoncuların aklına soktuysa allah'ından bulsun!
7. (bkz: bbg evi)
8. bilmem kaç senedir süre gelmiş, çeşitlenip budaklanmış televizyon virüsü
9. (bkz: kedidir kedi)
10. an itibariyle, kabus geri döndü.
11. şöyle diyaloglar geçtiğine şahit olunmustur:

2 numaralı ebru: oo my god. anaam this beaitiful. *

1 numaralı mustafa: evet çok güzel... eyvallah.

sunucu: mustafa ingilizce biliyorsun herhalde.

mustafa: a little.

sunucu: ebru içeri girdiğinde biraz kızdın herhalde. *

mustafa: yok. aman tanrım dedi. *
12. gizli kameranın "alenen kamera" modunda olduğu zaman israfı program.(bkz: evcilik) *burda daha biri gözetliyor... bir de milyonlar gözetlese reyting nasıl olur tiy!*
13. (bkz: 1984)
Alakalı olabilir!
- biri beni gozetliyor
- biri bizi tasliyor
- biri bizi misliyor
- biri gider biri gelir
- biri beni takip ediyor

nedir.Net