bjork « »
26. kliplerini genelde michel gondry'nin yönettiği , izlanda'nın harikalarından bir tanesi..
27. pink tv açılışında telefonla bağlanarak başıralar dilemiş kişi.
28. "yoksa.. yoksa ben biseksüel miyim?" diye düşünmeme sebebiyet veren, çekici olmak için güzel olmak gerekmediğini kanıtlayan, şarkılarını dinlerken günlüğünü okuyormuşum hissi veren, hiçbir albümünde ve hiçbir söyleşisinde beni hayal kırıklığına uğratmamış olan, gerçekten yaratıcı, gerçekten özgün, gerçekten müthiş yaratık.
29. web sitesinde yaptığı bir açıklamada korsana karşı olmadığını söylemiştir, ona göre müzik herkese ulaşmalıdır. http://www.bjork.com
30. klipleri tek tek indirilmesi ve deney tadında izlenmesi gerek. çok garip çok..
31. (bkz: pagan poetry)
32. sırtında 6 tane ve göğüslerinde de olmak üzere piercing seven şarkıcı..
33. isminin anlamı ingilizce birch tree. türkçe meali huş ağacı. thor eldon'dan bir oğlu*, matthew barney'den bir kızı* var.
34. karanlıkta dans filmindeki oyunculuğuyla beni büyülemiş olan aynı zamanda müzisyen kişiliğe sahip insan
35. yaptığı müziğe 'alternatif pop' ismi koyulmuştur,ama hayır olamaz,bjork'u kategorize edemeyiz!..
medulla albümü heyecanla beklenen,bir ara gelmeyeceği açıklanan,gelince birçok insanın havalara uçtuğu sanatçıdan öte varlık.
36. izlanda'nin en varlikli kadinidir. yaptigi müziklerdeki altyapi tamamen esinin olayidir. müziklerin tümünü esi yapmaktadir. bjork esi olmadan triphop alaninda bu kadar basarili olabilirmiydi tartisilir ama ses rengi olarak takdir edilesi bir hatundur. 'karanlikta dans' isimli filmde basrol oynamistir.
37. komodo ejderinin tavuk yerken çıkardığı sese benziyor.*
38. dünya ile pek bir bağlantısının olmadığını düşünülen bayan..yada insan..yo hayır..*
39. bjork türkcebok ifadesinin yeni okuma tarzi gibidir
40. bu sevimli izlandalı için söylenecek fazla söz yok. hatunu dinleyin ve kendinizden geçin.
41. her dinleyisimde keyfimi alip kapattiktan sonra ertesi gun yine oturup bisiler dinlemek isteyipte muzigi acisimda elimin gittigi ve sanki sayisal loto ciksada zengin olsam dermiscesine uzak bir istekmiscesine gelen, oysaki yani basimda buna erisebildigimi farkedip buyuk zevkle play tusuna basabildigim mini minnacik, hic bir zaman buyumeyecekmis gibi gelen ve sesindeki pariltilarla, toz parcaciklariyla, isildayan gozleriyle buyuleyen bir baska canli adeta. onun her insan uzerinde yarattigi etki farkli. elbet ortak noktalar bulabilmek mumkun ama ufak bir toz parcasinda bile herkese farkli bir parilti yayan sirin buyudur kendisi.
42. (bkz: sun in my mouth)
43. bütün günümü kendisiyle geçirdiğim kişi, keşke salak deathçi sindrti yerine ben onun oğlu olsaymışım...
44. ses desen var, goruntu desen en orjinalinden en marjinalinden, ustune bir de muthis bir yetenek var, iste size björk. amy lee(bkz: amy lee), nil karaibrahimgilin taklit etmeye calıstıgı ama ondaki sound'un yanından bile gecemedikleri insanustu varlık.
ayrıca unutmamak gerek ki michel gondry, spike jonze gibi insanlar sayesinde en ilginc, en yaratıcı videolar onundur. dancer in the dark ise izleyip izleyip aglanacak kadar muthis bir filmidir.
45. nil karaibrahimgil'in kaşlarını, kendisine benzemekteki son noktayı tamamlamamak için aldırmadığı insanüstü kişi.
inanılmaz derecede üretici ve yaratıcı insan.
46. mükkemel yorumu ve etkileyici sesiyle beni benden alan özellikle yoga sarkısını gunun her saati dinlediğim bayan sarkıcı...*
47. winamp tvde bjorkstream basligi altinda tikladigim ve ardindan hayatimda buyuk anlama kavusmus sahis. verandi sarkisi herzaman ruhumu sahlandirmistir...
48. sevimli ve başarılı. ilgi ile takip edilesi müzisyen.
49. kurt cobain delisi bir hatun!!!
50. dinledikce kendimden gectiğim sarkılara sahip bir sarkıcı
ayrıca ek olarakta oldukca mgüzel bir bayan
« »
Alakalı olabilir!
- bjorn borg
- bjorn strid
- bjorn dunkerbeck
- bjorn gelotte
- bjornson odulu

nedir.Net