burgazadasi
1. 2 hafta once yanmıs olan adamız.istanbul acıklarındadır ve istanbul adalar belediyesine baglıdır.
yerlesim adanın bostancı bolumune yogunlasmıstır.
diger kısımda bir copluk vardır.yangının bu coplukten cıktıgı sanılmakta iken 2 gun evvel sabotaj olabilecegi acıklanmıstır.
2. penceremden en net görülen adaydı, oda yandı bitti kül oldu yazık oldu
3. adaların en ada gibi kalabilmişi. kendinizi istanbul'da değilmişsiniz gibi hissedeceğiniz, tatil mekanlarına özgü o rahatlığı doya doya yaşayabileceğiniz şirin ada.
sait faik müzesi de buradadır.
4. kışın adaların en soğuğu olmayı becerebilen, geceleri tepelerindeki itlerin gereğinden fazla saldırgan olabilmesi sorunsalı yüzünden sakinlerin bile çekindikleri, korku filmi çekmek istesem bundan daha iyi bir yer bulamazdım dedirten, küçüklüğü oranında sıkıcı olmayı becerebilen adaların içinde en fakir kalmış her tarafı denizle çevrili kara parçası. ada olarak kötüdür, insanları güzeldir.
5. kül olmuş ada..
6. bizans karşılığı antigon olan ada.

(bkz: büyükada)*
(bkz: sedefadası)*
(bkz: kınalıada)*
(bkz: heybeliada)*
7. prens adaları arasında en tenha en sakin en huzur veren adadır.. yerleşimin en yoğun olduğu bölge iskele meydanı ve çevresidir.. heybeliada yönüne doğru bakarken gözünüze çarpan ufak bir adacık vardır ki o da kaşık adası olur..
8. bildiğin burgazadadır, "burgazadası" yapanları kınayanların adasıdır
9. kalpazankaya kısmında cok guzel bir restorantın bulundugu ada.
birde (bkz: barbayani)
10. sait faik'in bir çok öyküsüne konu olmuş ve yazarın kendisinin de yaşadığı ada.
11. sınıf piknikleri için on numara olan ada. mangal kiralayabilir, sahilde kayalıklar üzerinde otuz kişi böğürerek şarkı söyleyebilirsiniz.
12. piknik alanları adanın * öbür ucunda kaldığı için, yaya olarak piknik alanına gitmek * zordur, bu yüzden piknik için faytonla yolculuk yapılması zorunluluğunu ortaya çıkartır.*
13. http://www.burgazada.org
14. hayatımın en güzel günlerinden birini geçirmeme neden olan adadır. . . piknik alanına yürüyerek gitmek zordur, ama yürümüştük.. . sait faik'in de müzesi bulunur. yağmurlu hali bir başka güzeldir..
Alakalı olabilir!
- burgazada
- burgaz raki
- burgaz
- burgazadasi ogretmen evi
- burgata

nedir.Net