c « »
26. gerek ambulance gerek amcam kelimelerinde duruş itibariyle en şanslı harf sıfatını haketmiş harf.
27. dos ekranı geldiğinde ekranda yazan tek harf.
28. ismi c harfiyle başlayanların aşk durumu için:
sosyallik pacalarinizdan akiyor. siz flortsuz de duramazsiniz.
sevgiliniz yandi her an yaninizda olmak zorunda. tamam duygulu ve
duyarlisiniz ama seks de onemli degil mi? biraz bencilsiniz, ne ayip, sanki
esiniz, sevgiliniz size tapmak zorunda! seksi sevmenize ragmen cok uzun sure hayatinizda seks olmadan yasayabilirsiniz.(muneccim com)
29. c programla dilinin tarihcesi :
c'nin ilk gelişme safhaları 1969 ile 1973 arasında at&t bell laboratuvarları'nda gerçekleşti. ritchie'ye göre, en yaratıcı devre 1972 idi. dilin pek çok özelliği "b" adlı bir dilden türediği için, yeni dile "c" adı verildi. "b" adının kökeni konusunda ise söylentiler değişik: ken thompson b'nin bcpl programlama dilinden türediğini söylemektedir, ancak thompson eşi bonnie'nin onuruna adını bon koyduğu bir programlama dili de geliştirmiştir.

1973'e kadar c yeterince güçlü bir hale gelmiş ve ilk başta pdp-11/20 assembly dili ile yazılan unix'in çekirdeğinin büyük kısmı c ile yeniden yazılmıştı. böylece unix, çekirdeği bir assembly dili ile yazılmayan ilk işletim sistemlerinden biri olmuştu.

devamı icin*su site :
http://tr.wikipedia.org/wiki/C_programlama_dili#Dilin_Tarihi
30. özellikle kendi başına öğrenmesi gayet zahmetli olan fakat bu dezavantajı programcıya vaadettikleriyle unutturan programlama dili...bilgisayar kültürünün latincesi...
31. nota; do

c altına bunu yazacağım aklımın ucundan geçmezdi.. müzisyenler sözlüğü öksüz bırakmış gibi...

öte yandan,'orta seviyeli programlama dili' dendiğinde ilk akla gelen dil.
assembly dilinin a olarak anıldığı notasyonda,asm'nin seviyesinin yükseltilmesi
ile geliştirilen dile b adı verilmiştir. unix işletim sisteminin temelleri b ile atılıp,
c'nin geliştirilmesine unix altında devam edilmiştir.

32. c artı' nın bir alt notu olup 2' e denk gelir..
33. autocadde close ve circle tuşlarının kısayoludur..
34. karbonun simgesidir..
35. 1972 yılında bell de geliştirilen alt seviye programlama dili.
36. pascaldan dahi zar zor geçerken ( sayin seref serefoglu) isimli hocamin vermis oldugu proje sayesinde 75 ortalama ile geçtigim ve uykusuz gecen gecelerim sayensinde icad eden arkadasa saygilarimi sundugum programlama dersi.
37. iktisatta maliyet anlamına gelen 'cost'un kısaltması
38. (bkz: c++)
(bkz: c#)
39. yıllardır yazdırılan, her seyin temeli diye ogrencilere okutulan gelişen programlamadaki gelişmiş diller yerine hala okutulmaya devam eden programla dili.
40. debug klasörü içine giden exelerin çalıştıktan sonra direk olarak kapanmamasını sağlamak için en başa #include <conio.h> eklenir ve elbette bir de sona getch(); konulur... böylece program c++ dışında da çalıştırılabilir..

örn:

#include <stdio.h>
#include <conio.h>
void main()
{
printf("if i say press any key to continue than what are you waiting for?n");
getch();
}
41. 100 sayısının roma rakamı ile yazılış biçimi
42. ç
abece'yi o öğretti
cheyi biz öğrendik

*
43. pointer özelliği sayesinde diğer dillere üstünlük gösteren programlama dili
44. rusca'da c 's' olarak okunur. ayrica c anlamina gelen harfi olmadigindan, telaffuz etmek icin d ve j harflerini birlestirerek okurlar. dj=c olur.
45. 1970 lerde ortaya çıkan bilgisayar programlama dışında her tür mikroişlemci / mikrodenetleyici için program yazılabilen güzide programlama dili. sistem programlama dili olguğu için çok esnektir, hata yapma olasılığı yüksektir (bkz: array).
46. kimyada karbon elemntinin simgesi. karbonun doğada bulunan izotopları
1. şeker
2. elmas
3. kömür.
47. ç olan hali özdemir asaf'ın bir şiirinin adıdır.

ç

ben uyurken
duvarıma tırmandın
güllerimi yoldun.

ve bütün şikayetin
sen uyurken
bahçene girenlerden.

özdemir asaf'ın bir kapı önünde adlı şiir kitabından..
48. ingilizce bilen bir insanın öğrenmek isteyip te öğrenememesi zor olan programlama dili. yani tipler age/sex/location yerine asl yazmayı naber yerine nbr yazmayı öğrenip sonra da c ye zor diyerek kendilerini aşşağılamaktadırlar. çünkü print etmek icin printf karekter almak icin getchar yazılması yeterli olan bir nevi chat diline benzer bir dildir.
49. güzel bir yapıya (bkz: pointer) sahip dildir. yine de assembly, indirek adresleme ve belleğin her yerini babasının malı gibi kullanması ile son derece elastik ve hızlıdır. posteki saydırır mı? olabilir fakat c'yi mükemmel kullanmak için gereken ince ayar, pürüzlü boşluğa enjekte edilen betondur assembly..
50. programcılığın mandolini dir. enstrümanlarla uğraşmamış olanlar için açıklarsak, mandolin çalabilen, her enstrümanı çalabilir denir. c de böyle bir şey işte. lego misali tak sök ile programlama imkanı veren yüksek seviye diller seri üretim için uygundur, kişiyi geliştirmez. sen otur şu c yi öğren bi iyice hele.
« »
Alakalı olabilir!
- cz
- cy
- cv
- cu
- c u

nedir.Net