cilekes »
1. çok fazla çile çekmiş olan kişi.(bkz: emrah)
2. fanta genclik festivalinde 1.lik kazanmış muthiş ankaralı grup vokal-gorkem-gİtar-ali-davul-cumhur-bass-cagrı olmakla beraber hepsi cidden cok cana yakın insanlar,acaip iyi calıyolar albumleri bu yılın sonunda cıkcak buyuk ihtimalle sabırsızlıkla bekliyoruz
3. 2003 fanta gençlik festivali yarışması birincisi olan ankaralı grup. cumartesi bronx ta vega ve versus ile beraber konserleri var. * *
4. grbun adı chilekesh ken kendileri tarafından çilekeş olarak degiştirlmiştir(bkz: fgf reklamları)
5. 19 mayısta şişli terakki lisesinde konser vermiş grup
6. (bkz: cile)
(bkz: cilehane)
7. çileye doymayan, çileye bağımlı hale gelen, keş diye tabir ettiğimiz insanlar.
ayrıca (bkz: çilek)
8. 19 mayısta şişli terakki lisesinde konser vermiş,bu konserde tear away ve between angels and insects i cok güzel yorumlamıs grup..
9. aslında o gün çilekeş in terakkide gerçekleştirdiği "şey"e konser demek çok da doğru olmaz...çünkü grubu tanıyan kişiler azınlıktaydı,grubu takan kişi sayısı daha da azdı.millet gripin i bekliyodu.ses düzeni de vasatın biraz üstündeydi ..."konser"den sonra akılda kalan tek şey gitaristin* ne kadar yakışılı olduğuydu*..
10. müzik adı altında 'bir kac sey tıngırdatmaya calısan ki böyle sacma sözlerle melodik bi hava olusturmak cok kurnazca olsa gerek'besteler yapan ve sırf türk rock piyasasına girmek icin albüm cıkarmaya cüret eden kişilerden olusan ankaralı topluluk.organizasyonda basarılı olmak bir tarz ın altına sıgınarak onun yaptırımlarını uygulamak olsaydı bugün 'tarz' olgusu türk gruplarından olusur ve dünya müzik piyasası cilekes gibi gruplardan haz duyar pesindan kosardi.bu cocuklarda istediklerini yapsınlar ama müzik adı altında orda burda sahne almasınlar
11. eli öpülesi grup, kendini vererek anlayarak dinlenildiğinde sözlerin çok manalı olduğu göze çarpıyor *.
12. yaptıkları albümle şoke olmama sebep olan yeni nesil, taze ve kaliteli gurubumuz. siyah ve kendimden geriye adlı şarkıları şiddetle tavsiye ederim..
13. son zamanlarda patlamıs mısır gibi ortaya cıkan gruplar arasında nispeten daha kaliteli olan grup olarak goze batmıstır.en azından piyasa kaygısı gozlenmemektedir.
14. nagmelerine kötü demek yalan soylemek olur da, bu acıların cocugu lirikleri kimilerinin derdine derman olsa da, kimilerini epey rahatsız edıyor olabılır. **
15. bir rock grubu olarak konvansiyonel bir isme sahip olmayan tuhaf rock grubu
16. yok adlı şarkılarıyla beğenimi kazanmış manga'nın pabucunu dama atması gerektiğini düşündüğüm ankara'lı rock grubu.
17. son iki senedir parama kıyıp da almaya karar verdiğim y.o.k. adlı albümü çıkaran grup. bunların demoları dolanıyordu önceden internette albümle demolar arasında çok büyük fark var, gerek sözlerin gerekse de ses kalitesi olarak türkiye de daha önce olmayan bir tat yakalamış grup.

(bkz: y.o.k.)
18. son zamanlarda cıkmıs en ıyı alternatıf rock grubu denebılecek ozellıge sahıp ankaralı bır grup.
reklamları olsa bıraz daha sanımca daha ıyı yerlerde gorebılırız onları
19. kendimden geriye adlı sarkılarında demir demirkanın sahte cennet adlı sarkısından izler bulunası grup. *
20. türk rock piyasasına yeni bir soluk getireceğine inandığım başarılı grup.
21. grupla ayni adi tasiyan çilekes adli parcalari süper olan grup..

ahanda sarkinin sözleri...


denedim olmadı
hevesim kalmadı
aradım bir çare
bir ümit kalmadı
kendimi yormadım
kimseye soramadım
dermanım kalmadı
sevenim hiç olmadı
düşlerim başka şeyler
ağlarım hiç bıkmadan
giderim çok uzaklara
ardıma hiç bakmadan

22. yok adlı şarkıları oldukça başarılı olan, biraz manga ya benzese de onlardan daha iyi olduğu kesin olan grup. bazı şarkılarda davulda burak gürpınar da yer almıştır. albüm deniz yılmaz prodüktörlüğünde on air den çıkmıştır.
23. solistinın capulcu gorunumunden dolayı cok şirin gozuken , sozleri cok saglam ve performansları cok daha iyi olacagına ınandıgım grup.
24. çok sağlam bir grup ,nitekim son albümleriyle de bunu kanıtlamışlardır.
25. albumlerini dinledikten sonra neden kendilerine çilekeş dediklerini anladıgım grup..
»
Alakalı olabilir!
- cilek
- cilek suyu
- cile
- cilemek
- cileler

nedir.Net