cin « »
26. otomatik kapı gibiymiş, çarparmış...
27. (bkz: ifrit)
28. turuncu bir şalvarınız ve el yapımı kösele çarıklarınız varsa; bilhassa alaaddin'in lambasından çıkana benzemekte hiç de zorlanmayacağınız, fantazya unsuru imge.

29. halk arasında " üç harfli " , " iyi saatte olsunlar " şeklinde de söylenen, bizden daha uzun yaşayan bu sebepten geçmişi bilip gelecegi bilemeyen yaratıklar..
30. çin ; her sene abd' ye nazaran dört kat fazla mühendis mezun eden ülke.*
31. cin etil alkolün ardıç tohumu ve diğer aromatik bitkilerle beraber rayihalandırılması ile elde edilen ve kesinlikle''yıllandırılmayan''üretiminden sonra şişelenerek pazarlanan''aynen votka gibi''40 gl alkol derecesine sahip ve kökeni hollanda olan sek içilebildiği gibi kokteyllerde oldukça yaygın olan içki...uzun yıllar önce ilaç olarak kullanılmıştır...
32. okuduğum bir kitaba göre bu varlıklar genellikle kömür yerlermiş. ayrıca da dünyamız bu haline gelmeden önce sanırım onların yaşama alanıymış.*
33. ismi çeşitli din kitaplarında farklı ad ve yorumla yer alan ateşten yaratıldığı bazı kaynaklarda ise vakitsiz ölen insanların öbür tarafa gitmeyen ruhlarının bu tarafta kapalı kalmasıyla cin adını aldığı yorumları vardır.ayrıca ruh çağırma seanslarında da cin gelmektedir.bazı kaynaklarda da insan vücudundan arta kalan enerjiden oluştukları yazar...kesinlikle gerçektirler...ya dine çok uzak ya da dinle oldukça içiçe insanlara göründükleri ve rahatsız ettikleri bilinir...
34. (bkz: senin içine cin kaçmış)
35. (bkz: medyum keto)
36. dinimizce var olan, fakat bulaşılmadıkça bulaşmayan varlıklardır. eğer siz eğlence için cin çağırırsanız o da gelir ve gitmez * sanıldığı gibi geleceği bilen varlıklar değildirler, * sadece geçmişi bilirler. çağırılması kesinlikle tavsiye edilmez çünkü bunlar insana aşık olabilir ve ömrü boyunca yanından ayrılmayıp ona hayatı zindan edebilir.
37. buzlu limonlu 1-2 tane içilirse güzel giden ancak ölçüyü kaçırırsanız çarpması an meselesi olan içki.
en güzeli yemek öncesi bir kadeh içmek ve sonra da başka bir içkiyle devam etmektir.
38. votka
39. bir ezginin günlüğü şarkısı.
40. napolyon 200 yıl önce Çin için; "orada uyuyan bir dev var. bırakın uyusun; zira uyandığında bu dev dünyayı sarsacaktır." demiştir. bu gün halihazırda ki gelişmeler kendisini doğrular niteliktedir. dünyanın en büyük nüfusuna ve potansiyel kaynaklarına sahip ülkesi Çin, son yıllarda hızlı ve engellenemez bir büyüme süreci içine girmiştir.
Çin'deki bu olağanüstü ilerlemeler son yıllarda ekonomistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. dünyanın "en sosyalist kapitalist" ülkesi Çin, ortaya atılan tüm gelecek senaryolarında başrolü üstlenmekte ve kendisine büyük roller atfedilmektedir. bu gelecek senaryoların çoğunda Çin'in a.b.d'yi geride bırakarak 2020 yılında dünyanın en büyük ekonomisi olacağı tahmin edilmektedir.
41. 2 milyardan fazla badi bulunduran memleket.
42. çin'den korkmak..
2 milyara yaklaşan nufüsü ile dünyanın çeyrek nüfusunu yönetiyor çin.
aylık 90 dolar gibi komik ücretlerle ucuz işçilerin çalıştığı bir ülke. o çalışmazsa öteki çalışır. adam çok. ama işsizlik yine de çok büyük bir seviyede. yüzde onlarda geziyor.
herneyse.. çin özellikle tekstil ve hırdavat üretiminde cidden çok ileride.. türkiyedeki her 100 gözlükten 45'i, her 100 çakmaktan 60'ı ve her 100 kilitten 50'si çin malı. ucuz imalat ve sürümden kazanmak.
çin uyuyordu diyorlar. uyanıyor mu? çin gerçekten dünya ekonomisini altüst edecek mi? dünya ticaret örgütüne girişi kotaların kalkması demekse halimiz ne olacak? petrol fiyatları yükselecek mi? dünyanın kutupları değişiyor mu artık?.

yoksa çin tarihi boyunca süregelen ve sinüs eğrisi olarak nitelendirilebilecek diyagramda tekrardan 1inci bölgede yani zirvede mi? yoksa zirveye yaklaşıyor mu?
43. input almaya yarayan c++ komutu.
bir benzeri için (bkz: cout)
44. bilinenin aksine hollanda menşeli bir içkidir.hollanda leiden üniversitesi kimyagerlerinden doktor slyvius tarafından, 16. yüzyılda, gezginleri zinde tutabilecek, hastalandıkları zaman onları iyileştirebilecek bir formül aranırken tesadüfen bulunmuştur.bu buluşa fransızca ardıç anlamına gelen 'genievre' ismi verilmişlerdir.halk arasında genever(cenevr) ismiyle anılmaya başlayan bu içki daha sonra ingilizler tarafından da benimsenmiş ve ingiliz halkı arasında gin(cin) adı verilmeye başlanarak günümüze kadar gelmiştir.
45. mükemmele yakın bir içkidir, mükemmel ise tabi ki raki dir
46. bi dönem kemal sunal'ın oynadığı bir film vardı, yanlış hatırlamıyorsam, cin çıkarmka için cinci hoca çağrılırdı, hocanın ayini de şöyleydi galiba;

kış kış cinler kış kış
yallah cinler yallah
cin çık cin çık cin çık
kış kış cinler kış kış..
47. tapınırken bulduk kendimizi
o sonsuz geceye
gece mi, değil mi, bir gece hayaleti mi belki
dolaştı durdu bizimle
bütün gün dolaştı durdu ve
sindi
büyülenmekten arta kalan bir bitkinliğe.

sahi, o ölen kimdi.

İlkel bir acı gibi
düşüverdi ilk bakış gözlerinden
kaskatı. ve belirdi sanki yüzünde
görünürdeki tek şey; daa sonra da olmak
Çıkardı birden şapkasını ve çıkardı şapkasını, şapkasını
Şapka mı, değil mi, bir şapka hayaleti mi belki
bir bira içti ve vurup gitti kapıyı ardından
yürüdü, geçti, kuru otlar
yapraklar yakılan bir caddeyi.

peki, o ölen kimdi.

tam o sırada bir dolu bardak cin istemiştin sen
bir dolu bardak cin, öğle üzeri
damıtılmış gündüzden
cin, cin!
seni bir daha kendine gömen, bir daha
kendine gömdükçe de bir önceki acı yenisinden
elbette ki güzeldir
İnsanın insana verebileceği en değerli şey
yalnızlıktır.

cin bitti.

(bkz: edip cansever)
48. donald duck'ın yeğenlerinden biridir.can ve cem adlarında iki de kardeşi vardır.bunların üçü birbirlerinden hiç ayrılmazlar.
49. (bkz: billy jean)
50. en basitinden limon, soda ve şekerle bile kulunuz köleniz olan alkollü içki. üst sindirim sisteminde bıraktığı mükemmel sıcaklıkla beraber egzotik hayallere daldırır insanı. koyar koyar içersiniz durmaksızın. bir olur, iki olur, üç olur.. yine koyarsınız hala sarhoş olmazsınız. eeeh eytere bea deyip bi ayağa kalkarsınız şöyle. sonra bir koyar ama var ya.. yer gök kavramı yalan olur. dünyanın döndüğüne şahit yazarlar adamı o derece yani. yatıp uymak elzemdir en kısa vakitte. ama cin girdi mi bi kere vücuda hemen terketmez de. ertesi günü de beraber geçirisiniz. zevklidir.
« »
Alakalı olabilir!
- cins
- cinq
- cino
- cini
- cine

nedir.Net