data
1. veri
bilgi
2. (bkz: database)
3. "deyta" diye okunmasıyla adamı uyuz edebilme kapasitesi oldukça yüksek olan ingilizce sözcük. aslen "datum"un çoğuludur.
4. u2 nun solisti bono ve john f. kennedy'nin yeğeni bobby shriver mucize beklemeyenlerden. mucizeler yaratamasalar da afrika daki insanların hayatında bir şeyleri değiştirmenin yolunu bulmuşlar. aids, verem ve sıtmaya karşı yürütülen mücadeleye finansal destek sağlayan global fund'a finansal destek sağlamak amacıyla 2006 yılı başında red girişimini yaratan bono ve shriver, afrika nın sürekli krizdeki kıta olarak tanımlanmasını istemiyor ve yarattıkları girişimi ilerici düşünen, geleceğe umutla bakan pozitif bir organizasyon olarak tanımlıyor.

İnsanların davranış ve yaşam standartlarını değiştirmeden, yardıma ihtiyacı olan insanların hayatında fark yaratmasını amaçlayan girişim. yaklaşık 10 aydır İngiltere'de devam ediyor. dikkat çekici başarılar kazanan red'in 13 ekim'de abd lansmanı yapıldı. dünyanın trend merkezi olan abd ye geçtikten sonra girişimin tüm dünyada büyük bir dalgalanma yaratması bekleniyor.

(red)'le fark yarat


kaynak:http://www.insankaynaklari.com/ikdotnet/IcerikDetay.aspx?KayitNo=6493
5. star trek* dizisinin picard zamanı bölümlerinde robot karakteri.
Alakalı olabilir!
- dataset
- dataware
- dataview
- datarock
- datagrid

nedir.Net