dert
1. tasa, keder, üzüntü *

(bkz: derdine yanmak)
(bkz: dert yanmak)
(bkz: dert ortağı)
(bkz: dert babası)
(bkz: derdini marko paşaya anlat)
2. nedense bir başladı mı bir türlü bitmeyen, inadına üst üstte gelen, yaşamın her döneminde şekil değiştirse de mutlaka her zaman var olan bunaltıcı şeyler
3. kanımca ülkemizde herkesin sahip oldugu tek şey
4. her dertliyim diyen dertli degildir aslinda. daha dert görmemis insanlardir öyle "ahh, off" ceken insanlarin %70'i. "hadi neymis derdin anlat dersin;"ya kizdan ayrildim, borcum var, tatile gidemiyicem, arabam yok" der. gülümsersin olmaz. bi siktir git dersin en fazla. dert dedigin takla attirir oglum.
5. bir müzik grubu.

hakkında fazlasını bilmiyorum, araştırmadım, içimden de gelmedi. bir şarkılarını dinledim, fena değildi, samimiydi falan, amatörceydi ama bişiler var yahut olabilir dedirtiyordu. ikinci bir şarkı dinledim. şarkının tek gayesi system of a down'a laf geçirmek. ya da daha doğrusu, geçirir gibi yapıp iğrençleşmek belki de. seksizmin, faşizmin boyutlarını anlatmak mümkün değil. buyrun burdan dinleyin: http://www.youtube.com/watch?v=8K9wm9iki0w

ne diyolar, kafama göre alıntılıyorum:
"al orhan'ı yanına, git pamuk pamuk yaşa" *
"madem ki türksün, sisteme* göster ürksün"
allah belanızı versin sizin, rüyanda bi tanesinin tırnağını görsen ürkmelerden ürkme beğeneceksin, bacak kadar çocuksun, daha sakalınız çıkmamış adam gibi. kafan da ancak "göstermeye" çalışıyor belli ki. bir şey göstereceksen bari kendi emeğinle gösterseydin, adamların müziğini alıp kullanmasaydın. onu da piç etmişsiniz zaten.

"soykırım mı yaptık, yaptıksa da yaptık, oh ulan, canıma değsin"
siz salak olabilirsiniz ama insanları kendiniz gibi sanmayınız, bu lafı edip de "klibin" sonuna "bu şarkı soad'ın holy mountains şarkısına karşı yazılmıştır, bütün ermenileri kastetmemektedir. biz bu ülkede yıllardır yaşıyoruz ve sonsuza kadar birlikte yaşayacağımıza inanıyoruz" yazarak -ki onu da 4 kişi doğrultup da yazamamışsınız zaten- yazmanız yanar dönerlikten başkaca birşey değildir, olamaz. tutar kendilerini hoşgörü ve demokrasi havarisi falan da sanar böyleleri sık sık.

"bu şarkı sana lan"
adresine ulaştıysa eğer, bi taraflarıyla gülmüşlerdir eminim. ben gülemiyorum ama. o kadar midem bulandı ki ifade edemiyorum, kusamıyorum. hakikaten allah belanızı versin.
Alakalı olabilir!
- dertli
- dert olur
- dertalan
- dertlesme
- dert fasli

nedir.Net