erkan ogur « »
37. çokda kibar bir insandır. zaten öyle olması da beklenirdi. kendisi onca yılını müziğe ayırmasına rağmen (bkz: eşkiya) filminin soundtrackiyle meşhur olmuştur.
36. ilhan irem gibi bir müzisyenle de çalışmış olan gitar üstadı
35. türkiye'nin sayılı, el üsütnde tutulması gereken "sanatçı"larından biridir kendisi. önünde saygıyla eğilirim her zaman.
34. inanılmaz derecede mutevazi kisiligi ile yaptigi hic bir isten boburlenmeyen, yaptigi her iste de olaganustu bir yaraticilik ve basari gosteren gercek bir sanatci. *
33. adımı bana daha da sevdiren adam (bkz: zeynep)
32. superler otesi teknigiyle bunyede ne dert ne tasa birakan insani gitarindaki huzunle rahatlatan buyuk usta. saygı duyulasi iyi insan.
31. her ne kadar internet ,bilgisayar ve televizyona karşı olsa da sevenlerinin hazırladıgı bir web sitesi bulunan müzik peygamberi..

http://erkanogur.net

http://forum.erkanogur.net
30. kendisi elektrik mühendisiymiş.* alakalı olarak da manyetik alan prensibiyle, basit ve küçük bir düzenekle, kalem pil sponsorluğunda, bele enteresan bir gitardan sonsuz sesi çıkartmıştır kendileri.* valla, utana sıkıla kendi dedi. sonra düzeltti, pil bitene kadar dedi. aletin kısace mantığı, tele değmiyor, manyetik alanı vasıtasiyle öttürüyor.**
29. bülent ortaçgilin aksine alçak gönüllü müzisyen.
28. gitara tek bir dokunuşuyla çok şey anlatan,ulusal bir müzisyen
27. perdesiz gitarın mucidi, uzun yıllar bülent ortaçgil'in grubunda çalan müzisyen, ismail h. demircioğlu ve djivan gasparyan gibi müzisyenlerle ortak kaset çıkaran şarkıcı-besteci ve üstün bir gönül adamıdır. bütün telli çalgıları kendi yorumuyla dönüştüren ve nefis çalan, sesi oldukça iç deşici nev-i şahsına münhasır bir insandır. konserine bir giden bir daha bir daha gitmek isteyecektir.
26. müziği sever...munzur acıyı dindirir...*
25. dinlerken huzur veren büyük usta(diğerleri için bkz:fikret kızılok,bülent ortacgil)
24. yüreğini değdirdiği her türküyü insanın damarlarından kalbine götüren müthiş sanatçı.

(bkz: dersim dört dağ içinde)
(bkz: seher yeli)
(bkz: yarim senden ayrilali)
(bkz: mecnunum leylamı gördüm)
23. (bkz: dunya)
22. az önce konserinde artık iyiden iyiye erdiğini ve yeryüzünde dolanan bir meleğe dönüştüğünü farkettiğim büyük müzisyen.
21. büyük usta...
20. sesini duyanların "bayan mı bu" dediği ve beni sinir ettiği tapılası insan.
19. (bkz: mor daglar)
18. tapılası müzisyen.büyük enstruman ustası.
17. perdesiz gitarın mucididir. 16 ağutos 2004 tarihli birgün gazetesinde kendisi ile yapılan bir röportajda şöyle anlatmıştır perdesiz gitarın öyküsünü:

soru: perdesiz gitarın öyküsünü anlatırmısınız? perdesiz gitarı icat eden sizsiniz. bu gitarın doğuşu nasıl oldu?
e.o: türk müziği seslerine olan ihtiyaçtan. normal batı standartlarında kullanılan gitar ailesinde tamperaman sisteminde perdeler var. türk müziği sisteminin olmadığı bir sistem o. o perdeler yok batı müziği standatlarında. ya özel perdeler sarılıp yine bir şekilde tampereman gibi sabitlemek gerekiyordu, bağlama ya da tambur ailesindeki gibi veya perdeleri kaldırıp sonusz küçük bir aralıkta sonsuz ses elde etmek şeklinde bir düşünce olmuştu bende.kendi müziğimizi gitarla da düşünebilme manasında bir ihtiyaçtan doğdu.
soru: bu gitarı kendiniz mi yaptınız?
e.o: tabi canım... bozarak, kırarak, sökerek... önce bozdum tabi. zaten elim beceriklidir, meraklıyımdır bu tür işlere.
16. "(bkz: pencereden kar geliyor)"
15. bir seher yeli türküsünü söyleyişi vardır ki dinledikçe dinleyesiniz gelir.
14. amerika'da dogmus olsaydi bugun dunya capinda bir gitarist olmasi muhtemel iken (bkz: turkiye)'de bulent ortacgil ile bosluk muzikleri yapan, perdesiz butun enstrumanlari konusturan dahi mertebesindeki insan.
13. e-bow un mucidi mükemmel şahsiyet....
« »
Alakalı olabilir!
- erkan gurer
- erkan obus
- erkan gologlu
- erkan kurku
- erkan

nedir.Net