eski yeni raki
1. eski kısa camel gibi nostalji barındıran bir kavram. bahsedilen tabiki rakının kendisi değil, yeni rakı markasının değişime uğramadan önceki halidir. ince belli yapısıyla oldukça kadınsı bir hava taşıyan ve çoğu kez kıçına vurarak bardağa dökülebilen bu yeni şişe çok yadırgatıcı...
2. yeni yeni rakıya bakıp da "seni bu hale getirenlerin elleri kırılsın" bedduaları ettiren şişeye sahip yüzde kırk alkollü içecek.
3. yeni yeni rakı şişesini görüyor beğenmiyorum. rakının vereceği efkarı sıfırlamışlardır. palyaço kıyafeti giymiş erkan oğur gibi olmuştur kendisi, bakmadan dinlersen için bir hoş olur, gözlerini değdirdiğin an götünle koparsın.
eski yeni rakı ise, bakar bakmaz, agora taraflarında bir meyhanede, önünde rakısını açmış, sigaralı elini de alnına destek yapıp boynunu öne bükmüş bağrı açık bri abiyi hatırlatıyor, fondan da meyhanenin müdavimlerinden başka bir abi, hadi çal be, kulaklarımızın pası silinsin denince, çıkarmış tamburunu/cümbüşünü/udunu vs sini çalıyor hüzünlü notalarla. ya ya.
Alakalı olabilir!
- eski raki
- eskini kivrak
- eski yara
- eski lira
- eski ekip

nedir.Net