evrim »
1. yavaş ve sürekli ya da sıçramalı, atılımlı olarak bir biçimden öbür biçime, bir türden öbür türe giden değişim (dönüşüm).
2. (bkz: evrimi tersine isleyen insan modeli)
3. metabolizmada tür yapısının süreç içerisinde değişimi veya gelişimi. sonuç itibari ile ortaya bir ucubenin ortaya çıkabilme ihtimalinin olabilmesi durumudur. *
4. (bkz: metamorphosis)(bkz: darvin teorisi)
5. bir kız ismi...
güzel olurlar genelikle
6. aynı zamanda bir erkek ismi
7. kadıköy çarşısı içinde bir kitabevi .
8. bir çöl filinin ayakları geniştir, normal filin değil.çöl fillerinin ayaklarının geniş olmasının nedeni kuma batmalarını önlemesidir, çünkü çölde yaşamaya başladıkları zamandan başlıyarak o şekilde evrimleşmişlerdir..evrim gerçektir doğrudur ama bunu allah yoktur diğe sömürmek* yanlıştır..*
9. İnsanın evrimi şüphesiz başparmağın oluşmasıyla başlamıştır. yazı ,alet kullanımı derken suyu çıkmış ama birtürlü sonaerdirilememiş ve bu gidişle daha çok uzun sürecek olan değişim.
(bkz: mutate) (bkz: upgrade) (bkz: maymun)
10. avcilar yanyolda, candan hastanesi'nin yanında bulunan sitenin adı..
beylikdüzü'nde de "evrim 2" adlı bir site vardır..
11. bir de bu adda bir sözlük yazarı vardı galiba (bkz: asli evrim)
12. yeryuzunde sadece timsahların gerceklestiremedigi olay.
13. din öğretmenlerinin reddettiği, biyoloji öğretmenlerinin savunduğu ve öğrencilerin arada kaldığı durumu sağlayan darwinin savunduğu teori.
14. sıra ile;
(bkz: maymun)
(bkz: İnsan)
(bkz: silah)
şeklinde gider.
15. evolüsyon.. canlıların uzun bir zaman içerisinde geçirdiği ve geçirmekte olduğu değişikliklerdir..
16. dış müdahale olmadan kendiliğinden gelişme. evre* kelimesinden türetilmiştir, fiil hali ise "evrilmek"tir.
eski dilde tekamul ;
ingilizcede evolution.
17. (bkz: devrim)
18. insanın bir matematik problemi olmadığı gerçeğini göz önüne alırsak devrimden çok daha sağlıklı olan kavram. çünkü ihtiyaçlar zaten değişimi ve talebi zorunlu kılar.

(bkz: insanligin evrimi)
19. (bkz: bilinçli tasarim teorisi)
20. insanın oluşumunu en iyi şekilde açıklayan kuram... darwinism'in temeli
21. "akıllı ol!. aklını kullan demiyorum. akıllı ol! aklın olduğuna inan! nasıl mı?! örneğin böbrekli ol ya da böbreğini kullan değil. böbreğin olduğuna inan gibi bir şey! beyin denilen organ, tıpkı böbreğin gibi sen istemesen de çalışır; onun varoluşuna saygı duy yeter!"

evrimi teorisini destekleyen, insanı en büyük kozu olan aklının aslında üstün bir yaratılış ya da varoluş sonucu olmadığını dile getirmeye çalışan bir ifadedir.* beynin de tüm organlar gibi etki-tepki mekaniğiyle kapasitesi içerisinde çalıştığını ve neden sonuç ilişkisinde her şeyin iki kere iki dört eder kadar ya da yenilenerin sindirilmesi kadar düşünce ve iradenin de doğal ve sistematik olduğunu ifade eder. bu da şu an sahip olunan beyin fizyolojisi ve buna bağlı bilinç düzeyinin evrim sürecindeki kalp gibi herhangi bir organın değişimi benzeri bir değişim içerisinde konuşlandığı anlamına gelir. kuşkusuz bu da insanı en ilginç olanı, yani beyin ve bilincin* evrimini düşünmeye iter.
22. (bkz: evren)**
23. bilim teknik dergisinin agustos sayısında bir bilimadamının açıklamasına göre: insan henüz nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde evrimle insan haline gelmiştir ancak insan olduktan sonra zerre kadar evrim geçirmemiştir.bir habitattaki bal arılarının arasındaki fark, dünya'nın birbirine en uzak iki noktasındaki iki insan arasındaki farktan çok daha fazladır.adamcağız bunun nedenini merak ediyormuş.**
24. olma ihtimali kucumsenemeyecek tezdir.. evrimci degilim ama aslında hayatın her asamasinda evrim yasiyoruz ama darwin mantıgından biraz farklı olarak!
tarih hocamiz * derdi ki:
evrime inanan arkadaslar bayramda bir kutu cikolata yaptırıp hayvanat bahcesine gitsinler*
25. din dersi hocalarinin yoktur diye bas bas bagirdigi kuramdir. hatta bunun uzerine suna benzer diyaloglar da gecer "bakin yavrularim bu darvin sahtekardir. evrim diye de bir sey yoktur. ben size soyle kanitlayim bunu, ben kirk senedir fuar hayvanat bahcesine giderim, daha oradaki hicbir maymunun insan oldugunu gormedim."*

(bkz: harun yahya)
»
Alakalı olabilir!
- evrik
- evrilmek
- evrim akin
- evrim solmaz
- evrim sehidi

nedir.Net