fikrim bar
1. can dündar'ın deyimiyle ankara nın en güzel türkü barıdır. türkü ve etnik müzikler çalar. salaş bir mekandır. bira fiyatları uygundur. haftanın 4 gününü orda geçirmenin haklı gururunu yaşamaktayım. grup kibele, grup günyüzüve eski 45liklerağır toplarıdır.

(bkz: sözlükte ajitasyon ve propaganda özgürlüğü)
(bkz: bunlar reklam kokan hareketler)
2. ankara'nın kimlik sahibi mekanlarındandır. can dündar'ı gölge de görmediyseniz bir ihtimal fikrimde oturuyor olabilir. ankara'nın tüm solcularının yolu mutlaka fikrimden geçmiştir, dolayısıyla bir solcu iseniz oraya nadiren gitseniz de çok büyük ihtimalle pek çok kişiyle ve eski dostla karşılaşma ihtimaliniz olacaktır. salaş bir bar olmasına rağmen içeride icra edilen müzik kalitelidir. ozellikle eski 45'likler gecesinde hele bir de alkollüyseniz misler gibi eğlenebilir, unutulmayacak günlerinize yenisini ekleyebilirsiniz.
3. ssk işhanının en üst katında, mavi bar'ın tam karşısında yer alır.
4. ankara'nın en güzel barı değildir. ankara'nın en nezih barı da değildir. ssk işhanı gibi kimilerinin girmekten bile korktuğu bir yerdedir. ulusal medyamızın "trendy", "in", "bu hafta mutlaka gidin", "ölmeden gitmeniz gereken yüz yer" vs. gibi değerlendirmeleri ve sıralamalarıyla hiç işi olmaz ! salaş, tıkış tıkış, kışın bol sigara dumanlı, yazın çok sıcak, sandalyeler rahatsızdır. tahta sandalyelerin ara sıra baş kaldıran çivileri, giysilerinize zarar bile verebilir. ama ankara'nın en dost barıdır. gürültüden pek bir şey konuşamazsınız ama dostlarınızı, dostça bakışları bulursunuz. salı günleri "eski 45'likler" gecesi tadından yenmez. en cool abiler ablalar, nostalji rüzgarına kapılıp, kendilerini sahnede bulabilirler. sahibesi hatice hanım, türkü guruplarını uzun arayışlardan sonra bulur getirir. türkü gurupları güzeldir. fikrim güzeldir... fikrim'de salı günleri daha da güzeldir.
5. bira fiyatı normal uygun değil. hele fıstık falan çok pahalı. tek gidilme sebebi tavşana benzeyen pamuk gibi bembeyaz kedi ve o müthiş türküler.
6. sulu bira* , ahşap ve çok çirkin iç mekanı, sağa sola serpiştirilmiş cnt afişleri, genelde kıvırcık uzun saçlı garsonları, arkadaşlarınızla birbirinizi duymanızı engelleyecek kadar bangır bangır müziği ile özensiz görüntülü bir ssk klasiği. uzun saatler oturmak gerçekten zor, heleki içeride haftonu kalabalığı, sahnede o kel bıyıklı gözlüklü ve titrek sesli abi varsa. ama yine de eğlenceli, en azından bir süreliğine *. bir ara ulus baker , başta balkanlar olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden derlediği kendi koleksiyonundan plakları çalıyordu, yanılmıyorsam pazartesi günleri.

(bkz: golge ye gitmeden once fikrim e ugramak)
(bkz: fikrim de yer olmadigi icin mavi ye gitmek)
(bkz: tavukcu kapaninca cila icin fikrim in kapisini calmak)
Alakalı olabilir!
- fikri firar
- fikr i batil
- fikri
- fikra
- fikri saglar

nedir.Net