frank sinatra »
1. hala yaşasaydı da yeni şarkılar yapsaydı dedirten, hem güzel dans eden hem de mükemmel şarkı söyleyen, "fly me to the moon" gibi insanı kendinden geçiren şarkıları olan filmlerini izlemeye doyamadığım, harika sese sahip sanatçı.
2. 80 kusur yillik omru bize dolu dolu gecmis gorunebilir ama o mutlaka bu kadar sey sigdirabildigi icin uzuluyordur. tek sarkisini anma hakki varsa oncelik (bkz: my way)indir kuskusuz ama benim favorim degildir. (bkz: mafya) idi falan ama saglam delikanliydi. koca (bkz: ava gardner)i boynuzlamis olmasi maymun istahina delalettir rahmetlinin. nur icinde yatsin.
3. gelmiş geçmiş en muhteşem ses. freddie mercury dışında keşke yaşasaydı da canlı dinleyebilseydim dediğim tek "sanatçı". en sevdiğim şarkısı "love's been good to me" dir.
4. kendisi aynı zamanda bahşiş verme rekortmenidir yani çok eli açıktır.
5. bir gazeteci nin tanri ya inanirmisiniz? sorusuna;
beni gece yattigimda iyi hissetiricek herseye inanirim bu isterse bir uyku ilaci isterse bir sise jack daniels istersede bir dua olsun gibi bir yanit vererek gonlumde taht kuran sahis.. helal olsun ki o aciklamadan sonra jack daniels para ya para dememeye baslamistir..
6. "sanatçı" denmeyi en çok hak eden insanlar listesinde 1 numara olan kişi.
2. için (bkz: elvis costello)
7. i have got you under my skin sarkisinin nba jeneriklerine fon muzigi olmasiyla daha da sevdigim insan..
8. (bkz: perhaps perhaps perhaps) diyen mafya adami
9. to be is to do (socrates)

to do is to be (plato)

do be do be do (sinatra)

(bkz: swh)
10. strangers in the night,my way,new york bomba parçalarımdır mafya ile ilişkisi su götürmez bir gerçektir hatta godfather part 1'de don vito'nun vaftiz oğluyla ilgili olan bölümde al capone frank sinatra ilişkisi işlendiği mevzu bahis olmuştur ki ben sadece söyleyenlerin yalancısıyım ama doğruluk ihtimali çooook yüksektir
11. hala bu adam gibi bir tane daha gelmesini beklerim. ama gelmeyeceğini de biliyorum. sanırım hayatımın sonuna dek frank'im sinatra'mın kasetleri cd leri ile gerçek müziğin keyfini yaşayabileceğim sadece.
12. önemli jazz şarkıcısı.mafyaydı fakat.
13. 20li yaşlarında kadife ses olarak lanse edilen, gırtlağından ameliyat olduğunda doktorların şarkı söyleyemezsin dediği ama 86 yaşında bile konserler vermeye devam eden; yardımcı erkek oyuncu dalında oscar almış kişilik. İyi bir sanat koleksyoncusu. İngilterede çıktığı günden itibaren yaklaşık iki buçuk yıl boyunca my way le top 10 de kalmayı becererek sadece pink floyd (bkz: wall) tarafından kırılmış bir rekora sahip sanat adamı. modern kayıt tekniklerine karşı çıkarak müzik düğmelerle değil orkestra ile yapılır diyen ardından duke elington gibi bir çok jazz babasını da yanına alarak bir plak firması kurup hangar stüdyolarda orkestralar ile kayıt yapmaya devam etmiş karakter yücesi ayrımcılık karşıtı homosapiens superior.
sadece obuacılara has bir teknik olan ciğeri ikiye ayırıp bir tarafını kasarken diğer tarafını açmak sureti ile hem nefes alıp hem nefes veren ve bu yolla bilinen en uzun vokalleri kasılmadan yapan insan demeğe dilimin varmadığı mahluk. yorum itibarı ile sesi çıkan herkesin dinlediğinde bir daha dinlediği idolümsü varlık. swing kabesi.
14. boyle bir sanatci da gecti be dunyadan dedirten, yuce insan.
15. insanın ruhunu dinlendiren bir sese ve şarkılara sahip olan büyük insan..
16. mafyaya yakın duran şahıs.
17. hollywoodun yarısıyla yatmıştır rahmetli ayrıyetten bir tripoddur *
18. (bkz: accentuate the positive)
(bkz: accidents will happen)
(bkz: adelaide, adelaide)
(bkz: adeste fideles)
(bkz: ad lib blues)
(bkz: an affair to remember)
(bkz: after i say i m sorry)
(bkz: after you ve gone)
(bkz: again)
(bkz: agua de beber)
(bkz: ah so pure)
(bkz: ain tcha ever comin back)
(bkz: ain t she sweet)
(bkz: all alone)
(bkz: all i need is the girl)
(bkz: all my tomorrows)
(bkz: all of me)
(bkz: all of you)
(bkz: all or nothing at all)
(bkz: all the things you are)
(bkz: all the way)
(bkz: all the way home)
19. onu dinlerken gözünü kapaman, sevgilini hayal etmen, yağmuru seyretmen gerekmezç o sana istesen de istemesen de hayal kurmayı, aşık olmayı, romantizmi tattırır.kısacası ruhunu okşar.
20. (bkz: love and marriage)*
21. (bkz: i ve got you under my skin)
22. young at heart adli guzel sarkiyi seslendirmis insan:
fairy tales can come true
it could happen to you
if you're young at heart...
23. (bkz: nancy sinatra)
24. (bkz: the girl from ipanama)
25. (bkz: dean martin) ile filmleri mevcuttur. kadife ses sıfatını sonuna kadar hakeden insan evladı. longplay'den dinlemek kaset veya cd'den dinlemekten çok daha zevklidir. seste oluşan o ufak cızırtılar daha bir güzel gelir kulağa..(bkz: yesterday) i en güzel yorumlayan kişidir..ayrıca (bkz: my way)
»
Alakalı olabilir!
- frank sinclair
- fransizca rap
- frankenstrat
- fransiz anahtari
- fransizlar

nedir.Net