gegen die wand «
26. filmden çıktıktan sonra bütün sahnelerin aklınızda kaldığını görüp şaşırdığınız bir film duvara karşı. film özellikle ilk yarıda hızlı bir tempoyla ilerliyor, son bölümlere doğru ise bitse de gitsek artık moduna girmenize sebep oluyor. film daha 1 ya da 1.5 uncu saatinde almanya'dayken bitmeli,istanbul'a hiç gelinmemeliydi bence.türk filmlerinde var ola gelen iyi senaryonun sonunu bağlayamama sorunu bu filmde de ortaya çıkmış, saçma sapan bir sonla bitmiş ve seyirciden allah belanı versin e mi tepkisini almıştır.özellikle oteldeki sahneler olmak üzere cinsellik ve seks sahneleri çok gereksiz ve bir bakıma film tutsun diye yapılmış gibi bir izlenim uyandırıyor.filmde birol ünel'in oyunculuğu çok etkileyici.gidip saçı sakalı uzatıp serseri hayatı yaşayasım geldi. meltem cumbul karakteri ise ayrıca gereksizdi. film sevgiliyle gidilmeyecek filmler kategorisine girecek bi filmdir. ha giderseniz yanımdaki çift gibi ikinci yarıda tası tarağı toplayıp kaçarsınız.
27. abd'de newsweek dergisi tarafından yılın en iyi filmi seçilerek "altın ayı" ödülünden sonra yeni bir başarı kazanan film.

http://www.milliyet.com.tr/2005/12/11/index.html
28. birol ünel in kendini aştığı, adeta tanrılaştığı, olağanüstü bir film; fatih akın dehasının başka bir örneği.
29. sibel kekilli'nin , önceki filmlerindeki bire bir sahnelerdeki özel yeteneğiyle hasılat toplamış bir filmdir.
30. az kostümlü bol cinsellik dolu bir film...
31. biraz fazla oryantalist olmakla beraber gerçekten hakkının teslim edilmesi gereken film.aşkın inişleri çıkışları çok iyi anlatılmış.
32. zırt pırt bir orkestranın çıkıp istanbul silüetinin önünde şarkı söylediği filmdir.
33. izlediğinildiğinde insanı dumur eden, *kendi cinsime bu kadar sinir olmama neden olmuş; "yine mi güzeliz yine çiçek" fonda dururken dolmaya attığı bakışla, "fırtınalar" çalarken bardaki sahneleriyle, elinde çikolata kız istemeye giderkenki* tavrı ile bizleri kendisine hayran bırakmış birol ünel'in de rol aldığı, ödüllü, fatih akın şaheseri.
34. *

s: türk müsün?
c: evet.
s: benimle evlenir misin?
c: siktir! *

böyle de doğrudan ve güzel bir filmdir.
«
Alakalı olabilir!
- gegeven
- gegessen

nedir.Net