geriye donusum
1. çevrecilik çerçevesinde, gereksiz ve aşırı tüketimin önüne geçmeye çalışanların duyarlılık gösterdikleri, bir şeyleri yeniden değerlendirme işi. bunun kaydadeğer bir sonuç verebilmesi için ulusal hatta uluslarası örgütlenmesi ve endüstri tarafından desteklenmesi/katılımı çok önemlidir. birey açısından anlamı ise ikinci el* eşya kullanımından, çöp ayırmaya falan uzanan bir dizi harekettir.
2. avrupa ülkelerinde titizlikle uygulanan bir uygulama hatta yaptirim'dir. kagit, cam, biyolojik atik ve cevrimi mümkün olmayan cöpler ayri cöp kutularina toplanir.

tembellige alismis bünyelerde basta alismasi biraz zaman alsa da gerekli bilgilendirme yapildiktan sonra uygulanmasi zor bir aktivite degildir.
3. tekrar değerlendirilip bir şekilde kazanılması mümkün olan maddelerin amaca uygun toplanması, dağıtılması ve değerlendirilmesi olayı. ülkemizde kağıt ve karton benzeri maddeler, belediye çöpçüleri dışında çöplerin diğer gediklisi olan ve çöpleri beslenmek-geçinmek amaçlı kullanan şahıslara rahatlık olsun diye ayrıca atılır.
4. (bkz: save)
(bkz: load)
5. (bkz: geri donusum kutusu)
6. (bkz: geribildirim) *
Alakalı olabilir!
- geri donusum
- geriye donmem
- geri dondum
- geriye donus yontemi
- geri gonusumcu

nedir.Net